Nowy system SCADA DMR od Hytery

scada-smart-grid-system-energetyczny-lacznosc-radiowa-dmr

Niezawodna i bezpieczna komunikacja głosowa i transmisja danych w ramach zaledwie jednego systemu: zespół firmy Hytera zaprezentowała na targach PMRExpo 2019 w Kolonii wydajne rozwiązanie SCADA do systemu łączności trankingowej DMR.

SCADA to skrót nazwy Supervisory Control And Data Acquisition. Jest to ustandaryzowany system, który monitoruje i wizualizuje procesy techniczne, a także nimi steruje. Z tego względu znajduje zastosowanie przykładowo u dostawców energii, w przedsiębiorstwach wodociągowych, w obszarze produkcji i w wielu innych lokalizacjach. Za sprawą obsługi wszystkich istotnych protokołów (IEC 60870-5-101 (RS232, RS485), IEC 60870-4-104 (IP), DNP3, Modbus) rozwiązanie SCADA firmy Hytera wraz z wydajnym modemem DMR DTM-6000 zapewnia wszystko, czego potrzeba do bezpiecznej i niezawodnej eksploatacji systemu SCADA w istniejącym systemie łączności trankingowej. Rozwiązanie firmy Hytera umożliwia transfer wszelkiego rodzaju informacji poprzez system DMR, niezależnie od podłączonych urządzeń lub zastosowanych aplikacji oprogramowania SCADA po stronie klienta.

Wysoka dostępność i bezpieczeństwo

Rozwiązanie SCADA do systemów łączności trankingowej DMR firmy Hytera wyróżnia się wysoką dostępnością (dzięki wielostopniowej koncepcji redundancji) oraz standardem bezpieczeństwa. Ekranowana na zewnątrz infrastruktura zamkniętego systemu łączności radiowej DMR niezawodnie chroni dane wrażliwe. Dodatkowo system oferuje także opcję szyfrowania przez użytkowników końcowych, Electronic Serial Number Check (ESN) i możliwość uwierzytelniania.

Modem danych DTM-6000 firmy Hytera

DTM-6000 firmy Hytera to dedykowany modem danych, który oferuje szerokie spektrum funkcji i umożliwia duży zasięg podczas transmisji danych. Model DTM-6000 zapewnia możliwość podłączenia do dwóch RTU (Remote Terminal Units) w celu monitorowania urządzeń i sterowania nimi. Dotyczy to np. czujników, liczników oraz urządzeń Programmable Logic Controller (PLC). RTU można podłączać zarówno poprzez IP, jak i szeregowo. Dzięki temu rozwiązanie SCADA firmy Hytera zapewnia wartość dodaną podczas migracji analogowego systemu radiowego do systemu cyfrowego. Różnorodne możliwości instalacji (montaż ścienny, montaż szynowy, montaż płaski) to gwarancja maksymalnej elastyczności.

Modem-Scada-DMR-Hytera-lacznosc-radiowa-DTM6000 Modem DTM-6000 Hytera

Skuteczne i wygodne zarządzanie

Konfiguracja modemu danych DTM-6000 odbywa się w wygodny sposób, zdalnie poprzez wi-fi. Nie potrzeba do tego przewodu. Aktualizacje firmware również można realizować zdalnie. System zarządzania siecią (NMS) infrastruktury systemowej łączy w sobie wszystkie opcje i funkcje do zarządzania konfiguracją, błędami i wydajnością modemu danych.

Źródło i fot:https://www.hytera-mobilfunk.com

RTcom logoDystrybutorem produktów Hytera w Polsce jest firma RTcom – www.rtcom.pl
Firma dostarcza cyfrowe systemy łączności Hytera jak i analogowe w oparciu o urządzenia HYT. RTcom jest także autoryzowanym partnerem firm Sonic Communications Ltd., TEMCO Japan, Voxtech, LeAntenne, HyTracks oraz LS Elektronik.

Hytera logo

Hytera Communications Corporation Ltd. jest drugim największym dostawcą urządzeń łączności profesjonalnej na świecie. Działa na rynku od 1993 roku. Hytera oferuje profesjonalne rozwiązania w technologii cyfrowej w standardzie DMR (konwencjonalny Tier II, trunkingowy Tier III), TETRA, PDT oraz konwencjonalnej analogowej i trunkingowej MPT1327. Hytera dostarcza także specjalizowane systemy łączności dla transportu publicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń