Zmarł Andrzej Adler założyciel i Prezes Zarządu DGT Sp. z o.o.

Andrzej Adler Prezes DGT

Z głębokim żalem informujemy, że 18 marca 2022 zmarł Andrzej Adler, biznesmen i społecznik, założyciel i Prezes Zarządu DGT Sp. z o.o.

Był absolwentem Wydziału Elektroniki Politechniki Gdańskiej w roku 1979. Wkrótce po zakończeniu studiów, wraz z grupą absolwentów swojego Wydziału, zainicjował prace nad projektami nowoczesnych systemów łączności cyfrowej.

W 1991 roku powołał do życia DGT. Jeszcze w tym samym roku firma stworzyła pierwszą polską cyfrową centralę telefoniczną. Kolejne lata to dynamiczny rozwój firmy i ugruntowanie jej pozycji na rynku jako lidera nowoczesnych rozwiązań w zakresie systemów łączności, a także przemysłowych urządzeń do transmisji danych, mających zastosowanie w telemetrii i telesterowaniu.

Andrzej Adler był pasjonatem, inżynierem z sercem humanisty, konstruktorem, innowatorem i sprawnym menadżerem. Był także filantropem. Wspierał działalność klubów sportowych, instytucji kultury oraz niezliczoną liczbę projektów pozabiznesowych.

Został wyróżniony przez Lożę Gdańską BCC statuetką „Bursztynowej Gali” za zasługi dla rozwoju przedsiębiorczości oraz kreowania wizerunku rzetelnego przedsiębiorcy. Za wkład w rozwój i stałe unowocześnianie łączności w polskiej Policji został odznaczony Medalem za Zasługi dla Policji i wyróżniony odznaką Przyjaciela IPA (International Police Association). Posiadał odznakę Zasłużony dla Łączności. Był członkiem Stowarzyszenia „Klub Dżentelmena”, będącego platformą integrującą środowiska opiniotwórcze regionu oraz płaszczyzną kontaktów zawodowych i towarzyskich.

Pogrzeb pana Andrzeja Adlera odbędzie się w Iławie we wtorek 22 marca br.

O firmie DGT (www.dgt.pl)

dgt-logo-www

DGT specjalizuje się w konstrukcji i produkcji zintegrowanych systemów łączności, o rozbudowanej funkcjonalności dyspozytorskiej, których cechą szczególną jest integracja – używanych na danym obszarze – przewodowych i radiowych środków łączności w jednolity system telekomunikacyjny. DGT jest też dostawcą dedykowanych systemów do rejestracji i analizy informacji przesyłanych w sieciach operatorów stacjonarnych i komórkowych, urządzeń do przewodowej i bezprzewodowej transmisji danych oraz systemów łączności jawnej i specjalnej dla Sił Zbrojnych RP.
Innym kierunkiem rozwojowym DGT jest projektowanie i produkcja urządzeń, należących do kategorii Internetu Rzeczy (m.in. routery i modemy), przeznaczonych do przemysłowej transmisji danych, które są stosowane w telemetrii i telesterowaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń