Spotkanie w sprawie wdrożenia w PSP systemu cyfrowej łączności radiowej DMR

Radiotelefony cyfrowe DMR

16 marca 2022 r. w siedzibie Departamentu Teleinformatyki Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyło się robocze spotkanie z przedstawicielami KG PSP, mające na celu omówienie założeń dotyczących wstępnej koncepcji wdrożenia w Państwowej Straży Pożarnej otwartego standardu cyfrowej łączności radiowej (DMR), w aspekcie określenia zasobów częstotliwości radiowych możliwych do wykorzystania na ten cel.

W trakcie spotkania zostały omówione możliwości wykorzystywania obecnie używanych zasobów częstotliwości dla potrzeb sieci radiowych PSP w odniesieniu do rozważanej nowej koncepcji wdrożenia maskowanej cyfrowej łączności radiowej w standardzie DMR, a także określono uwarunkowania wykorzystania częstotliwości radiowych z uwzględnieniem procesu migracji sieci radiowych do technologii cyfrowych, w pierwszej kolejności planowanej dla jednostek organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej.

Źródło i foto: PSP KG

2 komentarze do “Spotkanie w sprawie wdrożenia w PSP systemu cyfrowej łączności radiowej DMR

  • Nad czym oni tyle czasu medytują w tej PSP? Przecież częstotliwości to mają od groma a do tego DMR daje przecież dwie szczeliny w kanale 12,5kHz więc pasmo im się podwoiło;)
    Pytanie co zrobią te jednostki PSP czy województwa które wdrożyły jakieś wynalazki typu nexedge kompatybilne tylko z jednym producentem i dystrybutorem?;)

    Odpowiedz
  • Krzysztof

    czy nikt z madrych nie pomyslal o tzw. niezawodnosci polaczenia w trudnych warunkach? dla mnie jednoznacznym jest to, ze obradowali handlarze i ksiegowi, natomiast zadnego radiowca tam nie bylo i chyba celowo, bo caly plan wciskania tandety w lacznosc psp leglby w gruzach

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń