DGT wygrało przetarg na rozbudowę Zintegrowanego Systemu Łączności PSP w Częstochowie

Straż Pożarna Częstochowa budynek główny komendy

Firma DGT wygrała przetarg na dostawę urządzeń węzła łączności radiowej Zintegrowanego Systemu Łączności KW PSP w Katowicach z siedzibą w Częstochowie. Efektem tego postępowania będzie zwiększenie zasięgu działania radiowej sieci wojewódzkiej i ogólnokrajowej (KSW) oraz integracja z siecią powiatową (PR) KM PSP. Dostarczone rozwiązanie ma na celu poprawę organizacji łączności radiowej w czasie zabezpieczenia działań związanych z imprezami masowymi organizowanymi na Jasnej Górze. Wartość wygranego projektu to ćwierć miliona złotych brutto.

Zadanie obejmuje dostawę i konfiguracje i montaż urządzeń pozwalających na współdzielenie zasobów sieci radiowych znajdujących się w lokalizacji KW PSP z zasobami sieci radiowych użytkowanych przez KM PSP za pośrednictwem wydzielonej sieci IP. Dostarczone urządzenia mają zapewnić min. funkcję nadawania i odsłuchu korespondencji radiowej z radiotelefonów włączonych do ZSŁR. Obsługa powinna odbywać się z na konsolach dyspozytorskich Zamawiającego. Dodatkowo należy rozbudować posiadana centralę o kartę zwiększającą ilość obsługiwanych numerów telefonii VoIP. Zamawiający wymaga pełnej integracji oraz kompatybilności urządzeń stanowiących przedmiot zamówienia z systemem łączności KW PSP.

Obecnie w KW PSP użytkowany jest Zintegrowany System Łączności Radiowej MCSIP firmy DGT. Dostarczone urządzenia mają być kompatybilne z użytkowanym systemem i posiadać wszystkie wymagane licencje potrzebne do zrealizowania zadania.

Wymagane elementy dostarczonego systemu obejmują:

  • Radiotelefon stacjonarny analogowo/cyfrowy z zasilaniem – 8sztuk;
  • Sterownik radiowy – 8 sztuk;
  • Moduł rejestracji komunikacji radiowej;
  • Serwer zarządzania urządzeniami  ZSŁR;
  • Wyniesiony panel sterowania radiotelefonem.

Urządzenia radiowe (radiotelefony i ich sterowanie) mają zapewnić realizację usługi samoczynnego przełączania się rozlokowanych we wskazanych lokalizacjach radiotelefonów stacjonarnych w czasie rzeczywistym wg kryterium najlepszej jakości sygnału tzw. BSS. System  ma umożliwić w przyszłości dalszą jego rozbudowę o dodatkowe stacje bazowe montowane w rożnych lokalizacjach

Termin wykonania zamówienia określono do dnia 15 listopada br.

Źródło: https://platformazakupowa.pl/… Fot. KM PSP Częstochowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń