Trzy nowe produkty w ofercie ELVYS

Firma Elvys, lider w zakresie integracji łączności radiowej, przedstawia aż trzy nowatorskie produkty. Są to dedykowany kontroler radiowy, moduł rejestracji oraz sterowania. 

Pierwszy nowy produkt to Miniboard to dedykowany kontroler radiowy sterowany z systemów Multikom 2 i Multikom IP za pomocą protokołu IP. Kontroler jest wykonany w postaci płytki do montażu wewnątrz sterowanego radiotelefonu (tzw. “option board”). Obecnie dostępny jest dla radiotelefonów Motorola Solutions (seria DM4xxx) i Hytera. Kontroler steruje pracą radiotelefonu z wykorzystaniem firmowych protokołów producentów radiotelefonów. Podstawowe informacje o stanie kontrolera dostępne są na wyświetlaczach sterowanych radiotelefonów. Moduł jest zasilany z radiotelefonu, a sterowanie odbywa się za pomocą wyprowadzonego na zewnątrz konektora sieciowego.

Funkcje dostępne w sterowanym radiotelefonie:

  • zmiana kanału pracy;
  • sygnalizacja tonowa (w trybie analogowym);
  • odczyt stanu styków GIO konektora radiotelefonu;identyfikacja rozmówcy;
  • inne funkcje charakterystyczne dla sterowanych radiotelefonów.

Kolejna nowość to MIP Recorder. Jest to moduł rejestracji korespondencji głosowej w który może być uzupełniony System Multikom IP. Rejestracja oprócz zapisu przebiegu korespondencji głosowej obejmuje także dane stowarzyszone jak na przykład:  

  • znaczniki czasowe początku i końca rozmowy; 
  • identyfikatory rozmówców w sieciach telefonicznych i radiowych

Rejestracji mogą podlegać także inne dane dotyczące aktywności sieci, do których system Multikom ma dostęp, np. statystyki aktywności w cyfrowych sieciach radiokomunikacyjnych. 

Do współpracy z aplikacjami zewnętrznymi dostępny jest protokół API pozwalający na dostęp do wszystkich zapisanych rekordów z zewnętrznych aplikacji na przykład wspomagających dowodzenie lub tworzących różnego rodzaju zestawienia statystyczne.  

Niezależnie od modułu rejestracji korespondencji system Multikom 2 może przesyłać głos i dane do zewnętrznych systemów rejestracji korespondencji łącznie z najpopularniejszymi na polskim rynku tj. firm: TRX, SIM i Compol. 

Trzecia nowość to MIP Radiowęzeł. Moduł systemu sterowany siecią IP pozwalający na przekazywanie komunikatów głosowych za pomocą systemów rozgłoszeniowych (radiowęzłów). Jego zastosowanie pozwala dyspozytorom na przekazywanie jednostronnych poleceń lub innych komunikatów do lokalnych i oddalonych zespołów pracowników. Rozgłaszanie odbywa się z poziomu konsol dyspozytorskich Unikom.

O firmie Elvys (www.elvys.sk/pl)

Elvys logotyp

Słowacka spółka Elvys od swojego powstania w roku 1991 zajmuje się wyłącznie rozwojem i produkcją profesjonalnych systemów dyspozytorskich do zastosowań o znaczeniu krytycznym. Specjalizuje się w kompleksowych rozwiązaniach komunikacyjnych dla stanowisk kierowania służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na lądzie i morzu. Od 2015 roku funkcjonuje Elvys Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku zajmująca się organizacją współpracy z partnerami i klientami na polskim rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń