HMF testuje wielokomórkową sieć LTE dla służb bezpieczeństwa publicznego na Węgrzech

Pomyślna próba terenowa na Węgrzech: firma Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przetestowała na zlecenie Pro-M, operatora węgierskiej sieci bezpieczeństwa publicznego, wielokomórkową sieć LTE do zastosowań o znaczeniu krytycznym w praktyce.

Centralny system testowy LTE 700 MHz zbudowano w centrum Budapesztu i składał się z rdzenia LTE, serwera użytkowego MCx (MCS) oraz dwóch dyspozytorów SmartOne. Dodatkowo w kolejnych trzech lokalizacjach zainstalowano zespół pasma podstawowego (BBU) oraz Remote Radio Unit (RRU). Testerzy korzystali z zaawansowanych radiotelefonów multimodowych Hytera PTC760, urządzeń PoC typu PNC550 oraz Bodycams VM780.

Podczas trwających kilka tygodni prób z udziałem firmy Pro-M skupiono się przede wszystkim na testach pod kątem działania. Pro-M postrzega obecnie LTE jako następcę obecnej sieci TETRA. Dodatkowo zespół HMF przeprowadził także próbę terenową w celu dokładnego przeanalizowania jakości obszaru łączności radiowej, wydajności sieci i jej łącznej mocy. „Zgodnie z naszymi oczekiwaniami wszystko zadziałało tak, jak należy i jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników tych testów”, podsumowuje całą akcję inżynier ds. systemów Mario Fenz.

Profesjonalna infrastruktura szerokopasmowa HMF

Profesjonalne rozwiązania systemowe LTE firmy HMF oferują usługi szerokopasmowe do przesyłu mowy, filmów i danych w obszarach zastosowań krytycznych. W nowo otwartym HMF Innovation Lab w Bad Münder goście mogą odkryć szerokie spektrum możliwości oraz najnowszą technologię 5G. Nasi eksperci ds. rozwiązań szerokopasmowych razem z Państwem będą chętnie kroczyć w stronę przyszłości. W HMF Innovation Lab powstają innowacyjne rozwiązania komunikacyjne jutra, indywidualnie dostosowane pod kątem określonych wymagań rynkowych. Osoba do kontaktu w HMF Innovation Lab: Martin Hucke, Chief Innovation Officer, e-mail: info@hytera.de.

Kilka słów o firmie Hytera Mobilfunk GmbH

Od ponad 40 lat firma Hytera Mobilfunk GmbH z siedzibą w Bad Münder w Niemczech opracowuje i wdraża odpowiednio dostosowane rozwiązania komunikacyjne do zastosowań o znaczeniu krytycznym w obszarze profesjonalnej komunikacji radiowej. HMF to uznany specjalista ds. takich technologii, jak TETRA, LTE/5G oraz DMR. Dostarcza między innymi wysoce dostępne i bezpieczne rozwiązania w zakresie komunikacji radiowej do firm przemysłowych, zaopatrzeniowych i transportowych, a także przedsiębiorstw z sektora ropy naftowej i gazu. Misją firmy HMF jest bycie kompleksowym dostawcą rozwiązań oraz pełna obsługa projektów, od opracowania, przez planowanie aż po realizację. Zakres działalności obejmuje jednak także usługi i infrastrukturę sieciową.

Wszystkie informacje prasowe dostępne są na naszej stronie internetowej pod adresem www.hmf-smart-solutions.de.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń