Ericsson sprzedaje PGE Systemy instalację to testów LTE450

ericsson-pge-systemy-system-LTE450-dla-energetyki

Ericsson uruchomił dla firmy PGE Systemy pilotażową radiową sieć dostępową, sieć rdzeniową wraz z systemem zarządzania oraz serwer komunikacji krytycznej z oprogramowaniem dyspozytorskim. Całość dopełnia aplikacja mobilna na terminale końcowe użytkowników. W ramach umowy Ericsson będzie również świadczył usługi utrzymania i wsparcia systemu przez kolejnych dwanaście miesięcy.

Rozwiązanie dostarczone przez Ericsson pozwoli PGE Systemy na prace badawczo – rozwojowe w obszarze LTE – Mission Critical oraz testy przedwdrożeniowe, a docelowo integrację kolejnych stacji bazowych LTE450 na terenie kraju – powiedział Andrzej Piotrowski, wiceprezes PGE Systemy.

– Plan budowy ogólnopolskiego operatora łączności specjalnej w sektorze energii nabiera tempa, a przeprowadzone z powodzeniem testy potwierdzają, że technologia LTE – MC jest słusznym kierunkiem dla energetyki – dodaje Piotrowski.

Ericsson R&D Center w Krakowie i Łodzi jest bezpośrednio zaangażowane we wspólne testy z PGE Systemy. Eksperci pracujący w R&D Center w Łodzi i Krakowie odpowiadają za wytwarzanie oprogramowania dla sieci o znaczeniu krytycznym w największych tego typu projektach na świecie – jak choćby amerykański FirstNet. Polski sektor energetyczny zyskuje dostęp do światowej klasy specjalistów gotowych rozwijać sieć LTE450. Firma Ericsson produkuje w Tczewie komponenty radiowe 5G. Ericsson planuje również produkcję komponentów LTE w paśmie 450MHz. Oprogramowanie, radio jak i basebandy niezbędne do budowy sieci LTE450MHz będą ‘Made in Poland’ – powiedział Martin Mellor, szef firmy Ericsson w Polsce.

Firma Ericsson uczestniczy w Europie intensyfikacji działań w obszarze częstotliwości 450MHz. W Hiszpanii Ericsson wdraża ogólnokrajowy system LTE450MHz dla służb bezpieczeństwa publicznego. W sektorze energetycznym w Niemczech trwają przygotowania do testów funkcjonalności komunikacji krytycznej (Push-To-Talk/Push-To-Video) – bliźniacze do przeprowadzonych przez PGE Systemy w Polsce. W Stanach Zjednoczonych Ericsson i spółka SouthernLinc, odpowiadająca za dystrybucję energii oraz gazu, zastosowała technologię LTE w obszarze komunikacji krytycznej, SCADA, automatyzacji dystrybucji oraz odczytu liczników energii oraz gazu.

Źródło: materiały prasowe Ericsson Sp. z o.o.

O PGE Systemy
PGE-systemy-logo-pngPGE Systemy S.A. jest spółką z Grupy Kapitałowej zajmującą się świadczeniem usług teleinformatycznych. Liczący kilkuset ekspertów zespół zajmuje się dostarczaniem wartości liniom biznesowym poprzez wdrażanie projektów teleinformatycznych i utrzymanie najwyższego poziomu usług. PGE Systemy odpowiada za wdrażanie nowych technologii i budowę wiodących na rynku centrów kompetencji. Jednym z kluczowych projektów spółki jest budowa ogólnopolskiego operatora łączności specjalnej dla sektora energii w oparciu o technologię LTE w dedykowanym paśmie 450 MHz.

O firmieEricsson

EricssonEricsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, oferuje społeczeństwu sieciowemu efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zrównoważonych społecznościach na całym świecie.

Działamy w ponad 180 krajach i zatrudniamy przeszło 110 000 pracowników. Ericsson założony w 1876 roku, ma centralę w Sztokholmie. W 2016 roku firma osiągnęła sprzedaż netto w wysokości 222,8 mld SEK. Firma Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń