Elvys zaprezentował nową konsolę dyspozytorską Unikom 9

Konsola dyspozytorska Unikom 9 łączność radiowa

Firma Elvys, lider w zakresie integracji łączności radiowej zaprezentowała nową konsolę dyspozytorską Unikom 9. Jest to nowa, lżejsza konstrukcja, która pozwala zachować stabilność bezprzerwowej pracy w trybie 24/7 i gwarantuje najwyższą jakość tworzonych rozwiązań komunikacyjnych.

Wszystkie najważniejsze elementy wchodzące w skład konsoli są w pełni zintegrowane w jednej lekkiej obudowie, włącznie z dotykowym panelem LCD, głośnikami i mikrofonem. Po podłączeniu zasilania i sieci Ethernet można rozpocząć pracę na konsoli, co umożliwia jej szybką instalację w miejscu pracy, a w razie potrzeby łatwość przenoszenia.
W razie potrzeby można do dedykowanych gniazd konsoli podłączyć zewnętrzne urządzenia ułatwiające obsługę i pozwalające na organizację stanowiska dyspozytorskiego pod kątem specyfiki służby np.: zewnętrzny mikrofon z przyciskiem PTT, ręczną słuchawkę telefoniczną (również z obsługą nadawania PTT), nożny włącznik nadawania, zestaw słuchawkowy przewodowy lub bezprzewodowy, zewnętrzne głośniki, klawiaturę i inne.

Podstawowe zmiany w konsoli Unikom 9:

  • nowy moduł sterujący PC konsoli
  • zmodyfikowany układ obsługi głosu z zastosowanymi zaawansowanymi algorytmami poprawiającymi prowadzenie korespondencji radiowej i telefonicznej
  • panoramiczny ekran dotykowy w technologii pojemnościowej
  • cieńsza i lżejsza obudowa konsoli
  • Interfejs użytkownika

Graficzny interfejs użytkownika zbudowany jest z niezależnych komponentów. Takie rozwiązanie umożliwia realizację bardzo specyficznych oczekiwań użytkowników w bardzo krótkim czasie przy jednoczesnej gwarancji wysokiej niezawodności i pełnej kompatybilności z pozostałymi modułami. Rozwiązanie to zostało sprawdzone przez wielu użytkowników i od 2010 roku jest sukcesywnie udoskonalane pod kątem ergonomii i wymagań funkcjonalnych. Nowe moduły są dostępne dla wszystkich klientów korzystających z tego rozwiązania w formie bezpłatnych aktualizacji. Ponadto służby techniczne naszych klientów otrzymują do dyspozycji pełny pakiet oprogramowania narzędziowego, które pozwala na samodzielną budowę i modyfikacje graficznego interfejsu użytkownika (GUI) konsol.


Nowe konsole używane są między innymi przez dyspozytorów straży pożarnej PSP Rzeszów i stanowisk operatorów nowego, polskiego systemu bezpiecznej łączności na morzu GMDSS .

Źródło i zdjęcia: ELVYS

O firmie Elvys (www.elvys.sk/pl)

Elvys logotyp

Słowacka spółka Elvys od swojego powstania w roku 1991 zajmuje się wyłącznie rozwojem i produkcją profesjonalnych systemów dyspozytorskich do zastosowań o znaczeniu krytycznym. Specjalizuje się w kompleksowych rozwiązaniach komunikacyjnych dla stanowisk kierowania służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na lądzie i morzu. Od 2015 roku funkcjonuje Elvys Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku zajmująca się organizacją współpracy z partnerami i klientami na polskim rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń