Zmodernizowana sieć krajowa TETRA C2000 w Holandii działa już operacyjnie

C2000 ogólnokrajowa sieć TETRA Holandia Hytera
Nowa sieć komunikacyjna o kluczowym znaczeniu TETRA holenderskich służb bezpieczeństwa i służb ratowniczych (C2000) od początku roku działa w trybie regularnej eksploatacji. Zespół Hytera Mobilfunk zakończył zatem zgodnie z planem fazę Extended After Care. Ogólnokrajowy system łączności TETRA spełnia najwyższe możliwe standardy technologiczne, działając przy tym stabilnie i niezawodnie.

Udało się pomyślnie wdrożyć nasz system, a jego regularna eksploatacja przebiega bardzo dobrze, zgodnie z oczekiwaniami. System jest w stanie sobie samodzielnie poradzić nawet z tymczasowo wysokim obciążeniem, na przykład w razie intensywnego użytkowania” – mówi Martin Hucke, Chief Operating Officer w Hytera Mobilfunk, odpowiedzialny także za projekt C2000 w firmie. „Będziemy nadal uważnie monitorować eksploatację sieci. Nasz zespół z Hytera Mobilfunk w najbliższych latach zajmie się konserwacją i naprawą systemu”.

Dokładnie rok temu: Migracja z dnia na dzień

W nocy na 28 stycznia 2020 roku – czyli dokładnie rok temu – wyłączona została stara sieć i jednocześnie uruchomiony został nowy, nowoczesny system ACCESSNET®-T-IP firmy Hytera Mobilfunk. Od tego momentu cała policja i straż holenderska oraz wszystkie służby ratownicze komunikują się za pośrednictwem nowego systemu C2000.

Codziennie w użyciu jest średnio około 18 600 radiotelefonów, przy pomocy których wykonywanych jest około 155 000 połączeń głosowych dziennie i przetwarzanych jest 100 połączeń alarmowych.

Ta tak zwana jednostopniowa migracja była ogromnym wyzwaniem technicznym i organizacyjnym, które zespół HMF pomyślnie zrealizował w opartej na zaufaniu bliskiej współpracy z klientem.

Holenderskie Ministerstwo Bezpieczeństwa i Sprawiedliwości zdecydowało się na jednostopniową migrację z firmą Hytera Mobilfunk, ponieważ tego rodzaju procedura nie wymagała żadnego połączenia między „starą” i „nową” siecią. „Ogromna korzyść dla klienta, który mógł w ten sposób zaoszczędzić czas i pieniądze” – mówi Martin Hucke. Dzięki ACCESSNET®-T-IP firmy Hytera Mobilfunk Holandia wzbogaciła się o kluczowy system komunikacji najnowszej generacji TETRA.

Kilka słów o firmie Hytera Mobilfunk GmbH
Logo Hytera

Firma Hytera Mobilfunk GmbH jest niemieckim dostawcą i producentem rozwiązań komunikacyjnych o kluczowym znaczeniu. Dzięki swoim rozwiązaniom firma oferuje organom i organizacjom bezpieczeństwa publicznego, a także branży przemysłowej, przedsiębiorstwom użyteczności publicznej i transportowym wysoce dostępną i bezpieczną komunikację radiową. Jako znany specjalista w dziedzinie mobilnych technologii radiowych, takich jak TETRA, LTE i DMR, firma jest pionierem w zakresie profesjonalnych mobilnych systemów radiowych od 40 lat. Firma Hytera Mobilfunk GmbH jest częścią koncernu Hytera Communications Co. Ltd., który obejmuje globalną sieć 60 oddziałów zlokalizowanych na wszystkich kontynentach i zatrudnia ponad 9000 osób.

Wszystkie informacje prasowe dostępne są na naszej stronie internetowej pod adresem www.hytera-mobilfunk.com.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń