Wysyp Inteligentnych Systemów Transportowych w Polsce

Marek Litiwn (z lewej) i Prof. Wojciech Suchorzewski podczas Polskiego Kongresu ITS 2013

Po niedawnym wybraniu Siemensa jako wykonawcy systemu ITS w Wielkopolsce, Gmina Miasto Rzeszów podpisała14 czerwca br. umowę z hiszpańską firmą Aeronaval de Construcciones e Instalaciones (ACISA), która zajmie się zaprojektowaniem i budową Rzeszowskiego Inteligentnego Systemu Transportowego. Wykonawca kontraktu, który w przetargu złożył najkorzystniejszą ofertę zrealizuje go za kwotę 87 394 403,31 zł.

System w Rzeszowie będzie oparty na dedykowanej sieci radiowej LMDS. W ramach kontraktu zostanie zaprojektowany i wdrożony Zintegrowany System Zarządzania Ruchem i Transportem Publicznym (między innymi: System Obszarowego Zarządzania Ruchem z priorytetowaniem transportu publicznego, System Zarządzania Transportem Publicznym, E-bilet, E-info).

Z kolei w Bydgoszczy, zgodnie z podpisaną umową firma Sprint S.A. Należy spodziewać się, iż bydgoski ITS uruchomiony zostanie w pierwszym kwartale 2015 roku.

Na majowym Kongresie ITS 2013, w którym wzięło udział ponad 300 specjalistów z firm i organów rządowych, jedną z kluczowych kwestii była konieczność zintensyfikowania wprowadzania cyfrowego systemu komunikacji radiowej GSM-R na głównych szlakach kolejowych.

Poniżej kilka wybranych zdjęć z przebiegu imprezy, której serwis RadioTech.pl miał przyjemność być partnerem medialnym.

Galeria (Fot. Mariusz Waruszewski)

{gallery}ITS-kongres-2013{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń