Komenda Stołeczna Policji zamawia 10 nowych radioprzemienników DMR pracujących w trybie Simulcast. Tym razem dostawa obejmuje również montaż i uruchomienie. Razem z przemiennikami policja zamawia 20 przęseł systemu radioliniowego na potrzeby systemu DMR.
Policja wymaga dostawy nowych przemienników w obudowie do montażu w szafie RACK 19″ (rozmiar 3U) z modułem zasilacza (48V DC/DC), modułem nadajnika (25 W) oraz modułami Core, Switch i RTX Radio Transmitter/Recivier. Stacje retransmisyjne muszą być kompatybilne z systemem LEONARDO SIMULCAST DMR i wspierać system zarządzania z aplikacją NECOS również firmy LEONARDO. Niezbędne jest oczywiście wsparcie dla cyfrowego protokołu DMR zgodny z ETSI TS102 361. Policja wymaga możliwości maskowania transmisji w trybie cyfrowym – ARC4 (40 bitów).
Wielostrefowa sieć typu Simulcast używa tej samej częstotliwości na całym obszarze pokrycia, w odróżnieniu od sieci typu Multicast, które wymagają minimum 3-5 kanałów częstotliwościowych (typowo). Taka oszczędność częstotliwości ma niebagatelne znaczenie w czasach kiedy licencje na ich użytkowanie są coraz droższe, a ich uzyskanie coraz trudniejsze. Co istotne w sieciach typu Simulcast nie ma potrzeby skanowania czy manualnej zmiany kanałów – wszystko odbywa się w sposób automatyczny.
Zasada działania DMR Simulcast
Architektura systemu DMR Simulcast ma mieć możliwość pracy jako pojedyncza stacja retransmisyjna lub jako komórka systemu SIMULCAST. Ponadto w systemie simulcast TIER II konwencjonalnym wymagana jest możliwość pracy w komórkach sieci w konfiguracji jako, macro-cell master, sub master, slave.
Wyposażenie dodatkowe stacji retransmisyjnej:
- Antena Amphenol PROCOM CXL2-3C-PT lighting protect
- DUPLEKSER PROCOM W PAŚMIE VHF
- Zasilanie CBI4810A + FLEX50048A+DPY351+ MR220
- Fider antenowy
- Szafa RACK
- Akumulatory 20 Ah do zasilacza buforowego
- Odgromniki antenowe
- Licencja użytkownika „Subscriber Manager” – 100 szt.
Jeśli chodzi o radiolinie to policja wymaga dostawy, montażu i uruchomienia systemu radiowego klasy operatorskiej, działający w paśmie 18 GHz, pokrywający kanały od 9 do 18. Wszystkie elementy systemu radiowego muszą być fabrycznie nowe i nieużywane, wyprodukowane w czasie nie dłuższym niż 6 miesięcy od planowanej daty dostawy. Urządzenia radiowe powinny być kompatybilne z posiadanym przez zamawiającego systemem zarządzania IntracomuniMS. System radiowy powinien posiadać architekturę typu split: IDU/ODU połączone kablem pośredniej częstotliwości IF.
W ramach wymaganych czynności wykonawca dokona instalacja systemu antenowego na obiekcie zamawiającego. Średnia wysokość masztów telekomunikacyjnych to 12 metrów, średnia odległość między IDU i ODU nie przekracza 50m. System radiowy musi wspierać modulacje z zakresu 4-2048 QAM.
Oferty należy składać do dnia 7 września 2020. O wyborze zwycięzcy w 40% zdecyduje okres gwarancji a w 60% zaoferowana cena.