Dziesięć nowych przemienników DMR Simulcast dla KSP

Simulcast DMR system radiowy

Komenda Stołeczna Policji zamawia 10 nowych radioprzemienników DMR pracujących w trybie Simulcast. Tym razem dostawa obejmuje również montaż i uruchomienie. Razem z przemiennikami policja zamawia 20 przęseł systemu radioliniowego na potrzeby systemu DMR.

Policja wymaga dostawy nowych przemienników w obudowie do montażu w szafie RACK 19″ (rozmiar 3U) z modułem zasilacza (48V DC/DC), modułem nadajnika (25 W) oraz modułami Core, Switch i RTX Radio Transmitter/Recivier. Stacje retransmisyjne muszą być kompatybilne z systemem LEONARDO SIMULCAST DMR i wspierać system zarządzania z aplikacją NECOS również firmy LEONARDO. Niezbędne jest oczywiście wsparcie dla cyfrowego protokołu DMR zgodny z ETSI TS102 361. Policja wymaga możliwości maskowania transmisji w trybie cyfrowym – ARC4 (40 bitów).

Wielostrefowa sieć typu Simulcast używa tej samej częstotliwości na całym obszarze pokrycia, w odróżnieniu od sieci typu Multicast, które wymagają minimum 3-5 kanałów częstotliwościowych (typowo). Taka oszczędność częstotliwości ma niebagatelne znaczenie w czasach kiedy licencje na ich użytkowanie są coraz droższe, a ich uzyskanie coraz trudniejsze. Co istotne w sieciach typu Simulcast nie ma potrzeby skanowania czy manualnej zmiany kanałów – wszystko odbywa się w sposób automatyczny.

Zasada działania DMR Simulcast

Architektura systemu DMR Simulcast ma mieć możliwość pracy jako pojedyncza stacja retransmisyjna lub jako komórka systemu SIMULCAST. Ponadto w systemie simulcast TIER II konwencjonalnym wymagana jest możliwość pracy w komórkach sieci w konfiguracji jako, macro-cell master, sub master, slave.

Wyposażenie dodatkowe stacji retransmisyjnej:

  • Antena Amphenol PROCOM CXL2-3C-PT lighting protect
  • DUPLEKSER PROCOM W PAŚMIE VHF
  • Zasilanie CBI4810A + FLEX50048A+DPY351+ MR220
  • Fider antenowy
  • Szafa RACK
  • Akumulatory 20 Ah do zasilacza buforowego
  • Odgromniki antenowe
  • Licencja użytkownika „Subscriber Manager” – 100 szt.

Jeśli chodzi o radiolinie to policja wymaga dostawy, montażu i uruchomienia systemu radiowego klasy operatorskiej, działający w paśmie 18 GHz, pokrywający kanały od 9 do 18. Wszystkie elementy systemu radiowego muszą być fabrycznie nowe i nieużywane, wyprodukowane w czasie nie dłuższym niż 6 miesięcy od planowanej daty dostawy. Urządzenia radiowe powinny być kompatybilne z posiadanym przez zamawiającego systemem zarządzania IntracomuniMS. System radiowy powinien posiadać architekturę typu split: IDU/ODU połączone kablem pośredniej częstotliwości IF.

W ramach wymaganych czynności wykonawca dokona instalacja systemu antenowego na obiekcie zamawiającego. Średnia wysokość masztów telekomunikacyjnych to 12 metrów, średnia odległość między IDU i ODU nie przekracza 50m. System radiowy musi wspierać modulacje z zakresu 4-2048 QAM.

Oferty należy składać do dnia 7 września 2020. O wyborze zwycięzcy w 40% zdecyduje okres gwarancji a w 60% zaoferowana cena.

Źródło: https://platformazakupowa.pl/transakcja/366901

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń