Interoperacyjność DMR Tier 2 radiotelefonu Tait i stacji bazowej Selex ES

Tait TP9300 i Selex RBW4000

Stowarzyszenie DMR przyznało certyfikat interoperacyjności radiotelefonowi TP9360 firmy Tait Communications oraz stacji bazowej ECOS-D RGW4000 firmy Selex ES. Dokument ten zaświadcza o pełnej współpracy wymienionych urządzeń w trybie DMR Tier 2.

Stacja bazowa ECOS-D została zaprojektowana tak, aby umożliwić kontrolowaną migrację z istniejącego systemu analogowego do nowej sieci pracującej w standardzie DMR Tier 2. Na jej bazie można zbudować zarówno systemy DMR Tier 2 składające się z jednej strefy i działające w trybie simulcast, jak i wielostrefowe DMR 3: simulcastowe i komórkowe. Rozwiązania DMR firmy Selex ES stanowią naturalną ewolucję jej bogatego portfolio technologii radiowych. Należąca do grupy Finmeccanica spółka może też dostarczyć zintegrowane systemy łączności oparte o wiele technologii. Korzystają one z unikatowej, bazującej na standardzie IP platformy CSP firmy Selex ES, spełniającej najbardziej wygórowane wymagania użytkowników co do liczby obsługiwanych abonentów, przepustowości, zasięgu i elastyczności.

Terminale radiowe firmy Tait z serii 9300 oferują klientom elastyczną i prostą ścieżkę do rozwiązań cyfrowych, ponieważ mogą pracować w konwencjonalnych systemach analogowych, systemach MPT1327, DMR Tier 2 i DMR Tier 3.

„Dla naszych klientów oznacza to, że jeśli dzisiaj użytkują oni system analogowy, mogą skorzystać z naszych terminali i zyskać wiele z korzyści, jakie dają wyłącznie systemy w pełni cyfrowe. Wtedy, gdy zdecydują się dokonać migracji na system cyfrowy, potrzebna jest jedynie prosta aktualizacja oprogramowania, aby uaktywnić w terminalach możliwość łączności w trybie Tier 2 lub Tier 3”.

Żródło: go.taitradio.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń