Urząd Morski w Gdyni wybuduje morski system łączności w niebezpieczeństwie

statek_ratowniczy_sar

Urząd Morski w Gdyni ogłosił przetarg dotyczący budowy morskiego systemu łączności w niebezpieczeństwie. Celem budowy wspomnianego systemu GMDSS-PL jest zapewnienie bezpieczeństwa żeglugi oraz ochrona życia na morzu.

Przedmiotem zamówienia jest budowa morskiego systemu łączności w niebezpieczeństwie zgodnego z wytycznymi Międzynarodowej Konwencji o Bezpieczeństwie Życia na Morzu. Celem projektu jest stworzenie niezawodnego i nowoczesnego systemu łączności radiotelefonicznej – zapewniającego pokrycie obszaru odpowiedzialności za poszukiwanie i ratownictwo oraz polskiej wyłącznej strefy ekonomicznej (EEZ).

System musi być oparty o normy i przepisy wynikające ze standardów pracy systemów części lądowych systemu GMDSS. Istotą projektu jest utworzenie systemu radiotelekomunikacyjnego, w oparciu o wybudowane stacje brzegowe systemu, pracujące w paśmie fal VHF oraz paśmie MF, umożliwiającego odbiór wezwań łączności w niebezpieczeństwie zgodnego z przyjętymi normami, standardami i wytycznymi przyjętymi dla części lądowej systemu GMDSS.

System powinien zapewniać wysoki poziom niezawodności oraz efektywną i skuteczną działalność Służby SAR oraz zapewnić skrócenie czasu reakcji na potencjalne i rzeczywiste zagrożenie życia na morzu, usprawnienie akcji zwalczania zanieczyszczeń środowiska morskiego oraz w znaczący i bezpośredni sposób podnieść bezpieczeństwo na obszarach morskich.

Projekt realizowany będzie zgodnie z metodyką „Zaprojektuj i zbuduj”. Szacowana wartość zamówienia to 10,5 mln zł netto. Zamawiający wymaga realizacji zamówienia w terminie do 18 miesięcy po podpisaniu umowy. Kwota wymaganego wadium to 30 tyś złotych. Oferty należy składać do 10 lipca br.

Źródło: http://www.umgdy.gov.pl/?p=23838; Fot:sar.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń