Tauron rozpędza budowę infrastruktury pod system TETRA

tauron-dystrybucja-system-lacznosci-tetra-obszary

Spółka TAURON Dystrybucja ogłosiła serię przetargów dotyczących rozbudowy infrastruktury technicznej – potrzebnej do budowy systemu łączności dyspozytorskiej TETRA.Przedmiotem zamówień jest opracowanie dokumentacji technicznej i terenowo-prawnej oraz realizacja na ich podstawie robót budowy wież antenowych i kontenerów – na obiektach energetycznych – na potrzeby Systemu Łączności Dyspozytorskiej TETRA. Zwycięzca będzie miał za zadanie dostarczenie radiolinii łączących dane obiekty wieżowe. Prace dotyczą oddziałów spółki na obszarze: Częstochowa, Opole, Kraków, Tarnów, Legnicy oraz Jelenia Góra. Pozostanie jedynie obszar Wałbrzycha i Wrocławia.

Warto nadmienić, iż spółka Tauron (dawniej jako Vatenfall) już w 2011 roku jako pierwsza na polskim rynku energetycznym rozpoczęła wdrażanie cyfrowego systemu łączności radiowej w standardzie TETRA. Wdrożenie systemu odbywa się w etapach. W pierwszej fazie projektu system został zainstalowany na obszarze Gliwice, następnie w Będzinie i Bielsko-Białej. Odwrotne podejście projektowe przyjęła Energa Operator. Ta spółka dystrybucyjna zdecydowała o jednoczesnym wdrożeniu systemu TETRA na całym obszarze swojego działania.

Prace mają odbywać się na obszarze należącym do poszczególnych oddziałów TAURON Dystrybucja. W niektórych lokalizacjach do zadań wykonawców będzie należeć również modernizacja istniejących wież antenowych, zabudowa kontenerów telekomunikacyjnych, remonty pomieszczeń telekomunikacyjnych, dostawy i uruchomienia siłowni telekomunikacyjnych, systemów teletransmisyjnych czy systemów zabezpieczenia technicznego oraz systemów sygnalizacji pożaru.

W sumie chodzi o prawie 110 obiektów – w których prowadzone mają być prace. TAURON oczekuje zrealizowania przedmiotu umowy „pod klucz” w trybie „zaprojektuj i zbuduj” (chodzi również o uzyskanie potrzebnych zgód, przeprowadzenie pomiarów czy dokumentację powykonawczą).

Wieże antenowe muszą oczywiście spełniać szereg wymagań i być odpowiednio przystosowane do montażu instalacji antenowych. Z pozostałymi szczegółami dotyczącymi przetargów można zapoznać się w dokumentacjach przetargowych.

Źródło: swoz.tauron.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń