PKP Intercity zamawia system łączności dyspozytorskiej

pkp-intercity-pociag

Narodowy przewoźnik ogłosił przetarg na dostawę i wdrożenie zintegrowanego systemu łączności dyspozytorskiej wraz z serwisem. PKP Intercity zaznacza w ogłoszeniu, że system ma umożliwiać szybką, niezawodną i uporządkowaną łączność pomiędzy dyspozytorami, a także pomiędzy dyspozytorami a innymi pracownikami/współpracownikami – korzystającymi z różnych środków łączności. W jednym miejscu dyspozytor ma mieć możliwość skontaktowania się z użytkownikiem telefonu stacjonarnego, komórkowego, faksu, SMS-ów, łączności radiowej, a opcjonalnie – także poczty elektronicznej i aplikacji do komunikacji typu „messenger”.

System powinien składać się z dedykowanej aplikacji dla dyspozytorów, konsol wraz z oprogramowaniem oraz urządzeń infrastruktury teleinformatycznej tj. serwerów, macierzy dyskowych, rejestratorów rozmów, aktywnych urządzeń sieciowych.

Wykonawca zobowiązany jest w ramach wdrożenia, przed uruchomieniem Systemu, przeprowadzić pilotażowe uruchomienie Systemu w dwóch lokalizacjach Zamawiającego – w celu upewnienia się, że System spełnia wymagania określone w specyfikacji.

Przewoźnik wymaga oczywiście dostępności 24 godziny na dobę przez cały rok, na poziomie 99,99% – co oznacza dopuszczalną niedostępność systemu na poziomie 50 min w ciągu roku świadczenia przez wykonawcę serwisu.

Wykonawca ma dostarczyć 52 konsole dyspozytorskie dla użytkowników, jedną konsolę dyspozytorską dla administratorów IT oraz 320 zestawów bezprzewodowych słuchawki-mikrofon wraz z ładowarkami.

Umowa z wykonawcą będzie obowiązywać przez 44 miesiące. Termin składania ofert wyznaczono na16 października br. (godzina 10). Cena nie jest jedynym kryterium udzielenia zamówienia. Wykonawca obowiązany jest do wniesienia wadium w kwocie 150 000 PLN.

Źródło: PKP Intercity Foto: FB/InterCity

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń