Pięciu liderów branży TETRA powalczy o projekt w ENEA Operator

enea-operator-logo-niebieskie-www

Portal TetraForum.pl dotarł do zestawienia wniosków o dopuszczenie do udziału w przetargu na budowę systemu TETRA dla spółki Enea Operator. Przypomnijmy, iż chodzi o zbudowanie systemy łączności TETRA, na terenie działania operatora tj: około 58 tysięcy km kwadratowych. Projekt zakłada budowę około 110 stacji bazowych wraz z infrastrukturą centralną, dostawę różnych typów radiotelefonów oraz radiomodemów SCADA. Jest to z pewnością jeden z większych projektów TETRA w tej części Europy dlatego nie dziwi fakt, że swoje wnioski złożyli wszyscy liczący się przedstawiciele branży.

Jak podaje serwis swoje wnioski złożyły następujące podmioty:

  • 1. Hytera Mobilfunk GmbH.
  • 2. Motorola Solutions Systems Polska Sp. z o.o. (lider konsorcjum) i Motorola Solutions Germany GmbH.
  • 3. Teltronic S.A. Unipersonal.
  • 4. Orange Polska S.A. (lider konsorcjum), Integrated Solutions Sp. z o.o., Airbus Defence & Space Oy Limited Liability, Radmor S.A.
  • 5. MAXTO Sp. o.o. S.K.A. (lider konsorcjum), IP Connect Sp. z o.o., Moratel Maroko.

Po zbadaniu wniosków zamawiający zaprosi zakwalifikowanych oferentów do kolejnego etapu postępowania, którym będzie przetarg niejawny. Wtedy oferenci zastano poproszeni o przedstawienie konkretnych propozycji budowy sieci TETRA.

Zapowiada się więc ciekawa rywalizacja. Motorola Solutions wygrała już podobne projekty w Tauron Dystrybucja oraz Energa Operator. Z pewnością pozostali pretendenci nie odpuszczą sobie tego ciekawego przedsięwzięcia.

Źródło: Tetraforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń