OpenRDS zintegruje łączność i systemy monitoringu w Przewozach Regionalnych

przewozy-regionalne-centrum-dyspozytorskie

Spółka Nowatel podpisała umowę z największym w Polsce przewoźnikiem kolejowym Przewozy Regionalne Sp. z o.o. na kompleksowe wyposażenie dyspozytorni świętokrzyskiego oddziału w system dyspozytorski OpenRDS integrujący narzędzia monitoringu oraz środki łączności radiowej i telefonicznej.

W ramach zamówienia Nowatel wykona adaptację pomieszczeń na potrzeby budowy nowego stanowiska dyspozytorskiego. Dostarczy zabudowę meblową wykonaną na specjalne zamówienie, zgodnie z wymaganiami Zamawiającego, uwzględniającą specyfikę pracy operatorów. Komfortowe warunki pracy zapewni system klimatyzacji dostosowany do gabarytów pomieszczenia.

Łączność telefoniczną zostanie zintegrowana w oparciu o platformę Proxima Plus firmy Platanstrategicznego partnera technologicznego spółki Nowatel. To kolejny w ostatnim czasie przykład współpracy obu firm przy projektach telekomunikacyjnych.

Źródło: nowatel.com

O firmie Nowatel.

nowatel_logo.pngNowatel Sp. z o.o. jest polską spółką teleinformatyczną, oferującą kompleksowe rozwiązania z dziedziny telekomunikacji i informatyki. Od 2003 roku zajmuje się projektowaniem i produkcją systemów teleinformatycznych integrujących tradycyjne technologie kablowe (telefonia analogowa, ISDN, VoIP) z rozwiązaniami bezprzewodowymi (cyfrowe i analogowe systemy radiowe, TETRA, Wi-Fi, GSM, WiMAX). Produkty firmy współpracują z systemami radiowymi czołowych producentów (Motorola, Hytera, Icom, Radmor, Kenwood, Vertex, Tait, Yaesu). Firma jako jedyna posiada system dyspozytorskiOpenRDS w pełni IP (“Pure IP”).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń