Kapsch zmodernizuje system GSM-R francuskich kolei

kapsch-gsm-r-Cab-Radio

Firma Kapsch CarrierCom została wybrana przez zarządcę francuskiej infrastruktury kolejowej Réseau Ferré de France (RFF) oraz spółkę Synerail na wykonawcę modernizacji systemu GSM-R trzeciej generacji, typu all-IP.

Kontrakt obejmuje prace na 15 tys. kilometrów torów, czyli prawie połowie istniejących liniach kolejowych. Warunkiem umowy jest także zapewnienie serwisu przez wykonawcę systemu do 2030 roku. Podobne modernizacje zostały już wykonane lub są w trakcie realizacji w: Niemczech, Litwie, Algierii, Austrii, Słowenii i Wielkiej Brytanii.

W Polsce Kapsch wygrał przetarg na projekt budowy systemu GSM-R dla PKP na linii E20 z Kunowic do Łowicza. W ramach kontraktu wartego 41,5 mln euro powstanie 114 stacji bazowych w 57 lokalizacjach.

GSM-R to system łączności cyfrowej stosowany na kolei, oparty o standard GSM, lecz z pewnymi rozszerzeniami dostosowanymi do specyfiki tego transportu. Zapewnienia komunikację głosową i transmisję danych pomiędzy pracownikami firm zajmujących się transportem kolejowym.

Źródło i fot: kapsch.net

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń