Lotos Kolej chce kupić stare radiotelefony analogowe Motorola GP360

Radiotelefon Motorola GP360

LOTOS Kolej Sp. z o.o. ogłosiła zapytanie dotyczące zakupu – działających w „paśmie kolejowym” – radiotelefonów Motorola GP360. Są to urządzenia dawno już wycofane z produkcji przez firmę Motorola Solutions i nie wiadomo czy gdańskiej spółce uda się je zakupić. Dlatego też zapewne dopuszczono składanie ofert częściowych.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa 78 kompletów radiotelefonów Motorola GP360 (na pasmo VHF 136-174MHz). Warto wspomnieć, iż urządzenia te posiadają bezterminowe świadectwo „dopuszczenia kolejowego” wydane przez Urząd Transportu Kolejowego.  Pojedynczy zestaw powinien składać się z:

  • radiotelefonu Motorola GP360 VHF (część nadawczo-odbiorcza),
  • dedykowanej anteny,
  • akumulatora PMNN4151 (lub inny odpowiednik powyższego modelu),
  • ładowarki sieciowej/biurkowej Motorola PMLN9156 (lub inny odpowiednik powyższego modelu),
  • zaczepu na pas Motorola HLN9714 (lub inny odpowiednik powyższego modelu),
  • zaślepki złącza audio.

Oferty można składać na platformie zakupowej do 21 września br. do godziny 11. Kryteria oceny ofert to w 100% cena. Dostawa ma być zrealizowana w ciągu 30 dni roboczych od daty zawarcia umowy. Wymagany okres gwarancji wynosi 12 miesięcy.

Warto przypomnieć, iż od 2025 roku podstawowym systemem łączności na kolei będzie GSM-R. Dotychczas używane radiotelefony analogowe działające w paśmie 150 MHz będzie można wykorzystać jedynie w pracy manewrowej oraz w sieciach wyodrębnionych z systemu kolei.

Źródło.: lotos.logintrade.net & radiotech.pl [artykuł] ; Fot.: lotos.logintrade.net

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń