We Wrocławiu zakończyła się wczoraj kolejna edycja Krajowej Konferencji Radiokomunikacji, Radiofonii i Telewizji (KKRRiT), która odbywała pod hasłem „Internet Wszechrzeczy – dla wszystkich i wszędzie”. To największe w Polsce, coroczne spotkanie specjalistów z tych dziedzin. Tegoroczna edycja była połączona z Krajowym Sympozjum Teleinformatyki i Telekomunikacji. Na uroczystości otwarcia KSTiT Jerzy Żurek, dyrektor Instytutu Łączności odebrał statuetkę Złotego Cyborga i tytuł Lidera Teleinformatyki. Diamentowym sponsorem wydarzenia jest firma AKSEL z Rybnika oraz firmy Tespol, ATDI oraz Nokia jako sponsorzy bursztynowi.
Nagroda jest od ponad 20 lat przyznawana wyróżniającym się naukowcom i menedżerom, których działalność znacząco wpływa na rozwój polskiej branży teleinformatycznej.Laureatami tej prestiżowej nagrody są wyróżniające się osobistości branży telekomunikacyjnej i teleinformatycznej mające w swoim dorobku sukcesy na polu naukowym, czy też menedżerskim Od 1998 roku Złotym Cyborgiem uhonorowano 96 osób, między innymi Annę Streżyńską, Zygmunta Solorza-Żaka i Janusza Filipiaka.
Firma Sprint S.A. jest pomysłodawcą i fundatorem nagrody przyznawanej dorocznie podczas Krajowego Sympozjum Telekomunikacji i Teleinformatyki.
W 2019 roku statuetką Złotego Cyborga zostali nagrodzeni:
1. Prof. dr hab. inż. Maciej Stasiak – Kierownik Katedry Sieci Telekomunikacyjnych i Komputerowych Politechniki Poznańskiej za cenny wkład w teorię i inżynierię ruchu, w tym rozwój metod modelowania, optymalizacji i wymiarowania wielousługowych systemów i sieci teleinformatycznych.
2.Dr inż. Jerzy Żurek -Dyrektor Instytutu Łączności – Państwowy Instytut Badawczy za szereg cennych inicjatyw, w tym budowękrajowego systemu badań certyfikacji i cyberbezpieczeństwa oraz porozumienia na rzecz 5G dla Polski.
3.Wojciech Pytel – Członek Rady Nadzorczej NETIA S.A. za ogromny wkład w budowę oraz rozwój rynku telekomunikacyjnego w Polsce.
Źródło: ITL, www.sprint.pl