Zakończenie odbiorów systemu retransmisyjnego w tunelu w Gliwcach

Tunel Gliwice

Firma RadioPartners Sp. z o.o. zakończyła pomyślnie odbiory techniczne ze służbami ratunkowymi systemu retransmisyjnego będącego na wyposażeniu nowego tunelu na Drogowej Trasie Średnicowej w Gliwicach. Tunel o długości 500 m. wyposażony został w instalacje antenową z kablem promieniującym do obsługi 11 częstotliwości wykorzystywanych przez Państwową Straż Pożarną, Policję, Pogotowie Ratunkowe, Wojewodę oraz Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach, który będzie operatorem tunelu.

Oprócz tego retransmitowane są 4 stacje radiowe FM z funkcją automatycznego nadawania komunikatów ostrzegawczych do odbiorników znajdujących się w tunelu w przypadku wystąpienia pożaru, wypadku czy innego nadzwyczajnego zdarzenia.

System dodatkowo wyposażony jest w stację bazową TETRA zapewniającą łączność dla służb operatora tunelu w środku i w promieniu paru kilometrów na zewnątrz. Do budowy systemu wykorzystano komponenty dostarczone przez renomowane europejskie firmy takie jak: See Telecom (na zdjęciu poniżej), Eupen, Simoco i Sepura. Otwarcie tunelu dla pojazdów planowane jest na 20 marca.

tunel-radiopartners-system-www

Źródło: radiopartners.pl Fot: Wikipedia

O firmie RadioPartners Sp. z o.o.

radiopartners_logo Firma RadioPartners Sp. z o.o. jest dostawcą profesjonalnych systemów radiokomunikacyjnych z ponad 20 letnim doświadczeniem. Autoryzowany dystrybutor produktów takich czołowych producentów jak Harris, Simoco i Sepura. W swojej ofercie posiada rozwiązania standardu TETRA, DMR, P25 oraz EDACS. Firma świadczy usługi z zakresu planowania radiowego, instalacji infrastruktury, systemów antenowych oraz poprawiania zasięgów systemów radiokomunikacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń