Wojsko zamawia niewielką ilość radiotelefonów analogowych oraz TETRA

motorola-dimetra-ip-compact-wojsko-polskie

Resortowe Centrum Zarządzania Sieciami i Usługami Teleinformatycznym MON ogłosiło niewielki przetarg na zakup radiotelefonów. Wojsko chce zakupić 20 kompletów radiotelefonów TETRA oraz 13 analogowych.

W pierwszej części przetargu, dotyczący TETRY, mowa jest o 4 radiotelefonach przewoźnych, 13 przenośnych oraz 3 bazowych. Cyfrowe radiotelefony będą przeznaczone do pracy w systemie Motorola Dimetra IP Compact, eksploatowanym w Siłach Zbrojn ych RP.Pozyskane radiotelefony muszę zapewnić pełną współpracę poprzez algorytm szyfrowania TEA2.

Nowe radiotelefony muszą współpracować w trybie trankingowym (ze stacjami bazowymi MTS-2 i MTS-4) oraz w trybie bezpośrednim z radiotelefonami MTP850, MTM800, MTM5400 i MTH800. Wymagany okres gwarancji wynosi 36 miesięcy, a serwis pogwarancyjny musi być dostępny przez 10 lat od daty zakończenia gwarancji. Radiotelefony bazowe i przewoźne będą zainstalowane w wskazanych pojazdach oraz miejscach w ciągu 30 dni od powiadomienia o gotowości do montażu.

Druga cześć przetargu opisuje wymagania dla analogowych radiotelefonów (10 przenośnych i 3 przewoźne). Wymagany zakres częstotliwości pracy obejmuje pasmo 35-50 MHz, z odstępem międzykanałowym wynoszącym 12,5/20/25 kHz. Wśród wymagań funkcjonalnych znalazły się: sygnalizacja tonowa, regulacja poziomu mocy oraz przesyłanie alarmów. Mimo iż Motorola wycofała się z produkcji analogowych radiotelefonów, to jednak z taką ilością nie powinno być problemów z dostawą.

Każdy z radiotelefonów musi być oznaczony odpowiednim kodem kreskowym zgodnie z notyfikacją wojskową. Termin realizacji zamówienia określono na 45 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. Oferty należy składać do 10 marca br. Wadium nie jest wymagane. Kryteriami wyboru będą cena (waga 95%) i długość okresu gwarancyjnego (waga 5%).

Źródło i SIWZ: rczsiut.wp.mil.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń