Unowocześnienie największego systemu radiokomunikacyjnego świata

System DCTS

Firma Cambridge Consultants oznajmiła, że wraz z Iridium Communications pomyślnie ukończyła wstępne testy nowych kluczowych komponentów największego na świecie systemu radiokomunikacji ruchomej – DTCS (Distributed Tactical Communications System) – należącego do Departamentu Obrony USA.

DTCS pozwala nawiązywać łączność żołnierzom znajdującym się w niedostępnych obszarach, nie wymagając przy tym żadnej infrastruktury naziemnej, a także w miejscach gdzie niemożliwy jest odbiór sygnału z satelity geostacjonarnego.

System ten ma funkcję wywołań grupowych – do zdefiniowanych wcześniej grup użytkowników i zapewnia łączność pozahoryzontalną, przewyższające zasięgiem zwykłe taktyczne sieci radiowe. Żołnierze w odległych rejonach walk lub miejscach katastrof są w stanie wymieniać dane o krytycznym znaczeniu z centrami dowodzenia przy użyciu lekkich, ręcznych radiotelefonów, za jednym przyciśnięciem klawisza.

Cambridge Consultants dostarcza nowe, kluczowe elementy dla DTCS. Trwający obecnie rozwój zmierza w kierunku rozszerzenia możliwości systemu, aby pozwalał on przesyłać i odbierać dane oraz prowadzić łączność głosową z dowolnego miejsca na świecie.

Nowa technologia posiada zaawansowaną funkcjonalność oprogramowania, pozwalającą na obsługę wielu odbiorników i błyskawiczną synchronizację z satelitami Iridium, co polepsza prędkość połączenia i jakość transmisji. Co więcej pojawiło się też wsparcie dla szyfrowanej łączności wewnątrz grup rozmównych.

Richard Traherne, szef działu technologii bezprzewodowych w Cambridge Consultants, powiedział: „Pracujemy z firmą Iridium od 2003 roku jako jej partner projektowy i jesteśmy podekscytowani wydłużeniem naszej długoterminowej współpracy nad tym przełomowym przedsięwzięciem. Posiadając jeden z największych na świecie niezależnych zespołów projektantów produktów bezprzewodowych, łączymy dogłębne doświadczenie w łączności ogólnodostępnej z naszą unikalną wiedzą na temat systemu Iridium, aby rozwijać jedyne w swoim rodzaju produkty dla klientów Iridium.”

Źródło:http://www.landmobile.co.uk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń