Icom z Iridium będzie oferować satelitarne radiotelefony PTT

icom-iridium-nowe-radiotelefony-satelitarne

Japońska firma Icom Inc. podjęła współpracę partnerską z amerykańską spółką Iridium Communications celem zaprojektowania i sprzedaży nowego satelitarnego rozwiązania radiokomunikacyjnego w systemie naciśnij-i-mów (Push-To-Talk – PTT), pracującego w sieci Iridium. Partnerstwo opierające współpracę na podstawowych dla obydwu spółek dziedzinach funkcjonowania: radiokomunikacji będącej specjalnością Icom’a, oraz techniki satelitarnej w przypadku Iridium, przyniesie w efekcie profesjonalne rozwiązanie radiokomunikacyjne umożliwiające użytkownikom komunikowanie się niezależnie od miejsca przebywania na kuli ziemskiej.

Icom-irydium-radiotelefon-satelitarny-ptt

Radiotelefon satelitarny PTT jest profesjonalnym systemem radiokomunikacyjnym wykorzystującym satelitarną sieć radiokomunikacyjną Iridium. System ten pozwala na ogólnoświatową komunikację jeden-do-wielu w czasie rzeczywistym poprzez naciśniecie tylko jednego przycisku PTT (nadawanie). Dodatkowo unikalna architektura połączonych ze sobą satelitów Iridium zapewnia stabilną i pewną komunikację nawet w sytuacji kataklizmu o ogromnej skali, gdy systemy naziemne są zagrożone.

Prezes Icom’a Masataka Harima stwierdził: „Icom projektuje różnorodny sprzęt do komunikacji bezprzewodowej do użytku na lądzie, morzu i w powietrzu. Obecny projekt utworzenia satelitarnego systemu PTT będzie trudnym wyzwaniem, jednak uzupełni ważny fragment naszej linii produktowej, obejmującej wszystkie obszary od powierzchni ziemi aż do kosmosu. Nieustannie stawiamy sobie nowe wyzwania.”

„Rynek pokazał jasno istnienie zapotrzebowania na rozwiązanie radiowe projektowane dla sieci Iridium z jednoprzyciskową obsługą nadawania”, ocenił Joel Thompson, vice prezes ds. globalnego zarządzania produktami i usługami w Iridium. „Wierzymy, że znaczące doświadczenie w sektorze radiokomunikacji ruchomej czyni firmę Icom doskonałym partnerem do wprowadzenia na rynek pierwszego na świecie radiotelefonu ręcznego PTT o w pełni globalnym zasięgu”.

W momencie przekazywania niniejszej informacji czas dostarczenia i cena produktu nie zostały jeszcze określone.

Źródło: http://icomeurope.com/

Icom Inc.
Icom LogoIcom Incorporated jest spółką produkującą sprzęt łączności bezprzewodowej, zlokalizowaną w Osace w Japonii. Od momentu powstania w 1954 roku ma długą historię zaufanego producenta radiostacji przewoźnych i przenośnych, morskich, lotniczych, sprzętu nawigacyjnego, odbiorników komunikacyjnych i radiostacji krótkofalarskich. Icom jest postrzegany na całym świecie jako marka niezawodnego sprzętu łączności radiowej z reputacją odpornego sprzętu wysokiej jakości. Sprzęt Icom’a jest wykorzystywany przez wiele profesjonalnych organizacji na całym świecie, w tym przez wojsko i policję, władze lokalne, organizacje użyteczności publicznej, firmy transportowe i służby lotniskowe, firmy ochrony i wiele innych. Icom poszerza zakres radiokomunikacji profesjonalnej o nową dziedzinę łączności satelitarnej czerpiąc ze swojej dogłębnej wiedzy radiotechnicznej. Więcej informacji na temat firmy Icom i produktów na stronie www.icom.co.jp/world

Iridium Communications Inc.

iridium-logoIridium jest jedyną satelitarną siecią komunikacji głosowej i transmisji danych, która obejmuje zasięgiem cały świat. Iridium umożliwia połączenia pomiędzy ludźmi, organizacjami i zasobami w czasie rzeczywistym, do i z każdego miejsca. Wraz z podmiotami partnerskimi Iridium dostarcza innowacyjne i bogate portfolio niezawodnych rozwiązań dla rynków wymagających prawdziwie globalnej komunikacji. Firma posiada szeroki program rozwojowy dla swojej sieci następnej generacji – Iridium NEXT. Siedziba firmy Iridium Communications Inc. mieści się w McLean, Va., USA, a jej akcje notowane są na giełdzie NASDAQ Global Select Market pod znacznikiem IRDM. Więcej informacji na temat produktów i usług Iridium, oraz rozwiązań partnerów na stronie www.iridium.com.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń