Nowy radiotelefon satelitarny ICOM
IC-SAT100M

ICOM-IC-SAT100M-radiotelefon-satelitarny-zestaw-antena

Firma ICOM prezentuje nowy radiotelefon satelitarny, do którego można zamontować antenę zewnętrzną umożliwiającą komunikację satelitarną z wnętrza budynku lub z pojazdu.

Nowy radiotelefon satelitarny ICOM IC-SAT100M wykorzystuje sieć satelitów Iridium® umożliwiając globalną komunikację „jeden do wielu” na całym świecie za naciśnięciem jednego przycisku PTT (Push To Talk). Poprzez montaż anteny na zewnątrz, na przykład na dachu budynku, komunikacja satelitarna z wnętrza samochód lub metra możliwa jest tam, gdzie żaden sygnał satelitarny nie może dotrzeć bezpośrednio. Do połączenia używany jest zwykły kabel LAN pomiędzy anteną a jednostką główną i jest zasilany przez PoE (Power Over Ethernet). Instalacja systemu jest bardzo prosta.

Jednostka główna radiotelefonu jest smukła i kompaktowa, a dołączony wielofunkcyjny mikrofon pozwala na elastyczną instalację jednostki głównej. Akceptowane źródła zasilania to: 12 V lub 24 V DC. Możliwa jest instalacja w pojezdach przy napięciu 24 V DC. Podobnie jak jego ręczny, przenośny kuzyn IC–SAT100, posiada wbudowany moduł Bluetooth® do obsługi bez użycia rąk. Obudowa jest pyłoszczelna i wodoodporna. Dodatkowe funkcje to: nagrywanie/odtwarzanie głosu, głośne wyjście audio oraz obsługa krótkich wiadomość danych. Ponadto dostępne jest szyfrowanie AES z kluczem o długości 256-bitów.

Komunikacja satelitarna z radiotelefonem ICOM IC-SAT100M jest mniej podatna na klęski żywiołowe lub nagłe zmiany klimatyczne, co czyni go niezawodnym narzędziem łączności awaryjnej do działań ratowniczych. Zapewnia komunikacje między odległymi obszarami lądowymi oraz na morzu. Firma Icom angażuje się w promocję sprzedaży dla różnego typu użytkowników, takich jak samorządy i korporacje, którzy potrzebują niezawodnego rozwiązania łączności na wypadek nieprzewidywanych zdarzeń.

Główne cechy:
  • Niskie opóźnienia, równoczesna komunikacja „jeden do wielu” za pośrednictwem systemu Iridium®;
  • Dzięki umieszczeniu anteny na zewnątrz konstrukcji możliwa jest stabilna komunikacja satelitarna;
  • Łatwa instalacja za pomocą kabla LAN między anteną a jednostką główną i zasilaczem PoE;
  • Pyłoszczelny i wodoodporny (jednostka anteny: IP67, jednostka główna: IP55, mikrofonogłośnik wielofunkcyjny: IP54);
  • Napięcie wejściowe 12V lub 24V DC;
  • Łączność Bluetooth®, nagrywanie/odtwarzanie głosu, wyjście AF 1500 mW, krótka wiadomość z danymi i szyfrowanie kluczem AES 256 bitów;

Źródło: icomeurope.com

Icom Logo

Icom Inc.
Icom Incorporated jest spółką produkującą sprzęt łączności bezprzewodowej, zlokalizowaną w Osace w Japonii. Od momentu powstania w 1954 roku ma długą historię zaufanego producenta radiostacji przewoźnych i przenośnych, morskich, lotniczych, sprzętu nawigacyjnego, odbiorników komunikacyjnych i radiostacji krótkofalarskich. Icom jest postrzegany na całym świecie jako marka niezawodnego sprzętu łączności radiowej z reputacją odpornego sprzętu wysokiej jakości. Sprzęt Icom’a jest wykorzystywany przez wiele profesjonalnych organizacji na całym świecie, w tym przez wojsko i policję, władze lokalne, organizacje użyteczności publicznej, firmy transportowe i służby lotniskowe, firmy ochrony i wiele innych. Icom poszerza zakres radiokomunikacji profesjonalnej o nową dziedzinę łączności satelitarnej czerpiąc ze swojej dogłębnej wiedzy radiotechnicznej. Więcej informacji na temat firmy Icom i produktów na stronie www.icom.co.jp/world

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń