Satelitarny radiotelefon Icom IC-SAT100 już niebawem w sprzedaży

Icom-IC-SAT100-radiotelefon-satelitarny-Iridium

W listopadzie ubiegłego roku informowaliśmy o tym, że japońska firma Icom Inc. znana z produkcji doskonałych, trwałych i technicznie zaawansowanych radiotelefonów i radiostacji bazowych podjęła się – we współpracy z Iridium Communications – zaprojektowania nowego satelitarnego rozwiązania radiokomunikacyjnego w systemie naciśnij-i-mów (Push-To-Talk – PTT). Wówczas jeszcze czas dostarczenia tego produktu nie był znany, ale okazuje się, że nastąpi to szybciej niż można się tego było spodziewać.

Icom Inc. i Iridium® oficjalnie przedstawili IC-SAT100 na amerykańskim rynku telefonów komórkowych podczas 42. Międzynarodowej Wystawy Komunikacji Bezprzewodowej (IWCE). To pięciodniowe wydarzenie odbyło się w Las Vegas Convention Center, w dniach 4 – 8 marca 2019 r. (z wystawami w dniach 6 i 7 marca). W jego trakcie Icom ogłosił nadchodzącą w II kwartale 2019 r. premierę radia IC-SAT100 Satellite PTT począwszy od Japonii, a następnie na światowym rynku.

IC-SAT100 to pierwszy radiotelefon Icom, który wykorzystuje satelitarną sieć komunikacyjną. W przeciwieństwie do telefonów satelitarnych, IC-SAT100 zapewni usługi radiowe wielu użytkownikom za naciśnięciem przycisku nadawania (PTT). Może być używany jako narzędzie do komunikacji w odległych, odizolowanych obszarach, w których nie ma telefonów komórkowych ani infrastruktury sieci stacjonarnej – takich jak obszary górskie, odległe wyspy i obszary pustynne. Nawet jeśli infrastruktura sieci naziemnej stanie się bezużyteczna z powodu katastrof humanitarnych lub naturalnych, komunikacja satelitarna może zapewnić stabilne wsparcie niezależnie od działania innych sieci.

Icom-radiotelefon-satelitarny-Iridium-IC-SAT100

Sieć satelitarna Iridium® obejmuje całą ziemię, w tym oba bieguny, i może zapewnić globalną komunikację na szerokim obszarze w dowolnym miejscu na świecie. Wykorzystując 66 satelitów niskoorbitujących LEO (Low Earth Orbit) – zapewnia komunikację o niskim opóźnieniu i szerszy, bardziej niezawodny zasięg sieci w porównaniu z satelitami geostacjonarnymi GEO (Geosynchronous Equatorial Orbit), na których opiera się Inmarsat. Opłaty abonamentowe są zwykle (aczkolwiek nie wszędzie) naliczane według stawki ryczałtowej za pomocą miesięcznego planu i nie ma dodatkowych opłat za połączenia.

Obejrzyj VIDEO prezentujące zalety nowego radiotelefonu ICOM IC-SAT100.

 

7mXJHIlZjXQ

IC-SAT100 będzie oferowany szeroko rządom, siłom zbrojnym, organizacjom humanitarnym, firmom międzynarodowym i użytkownikom, którzy potrzebują komunikacji w odległych odizolowanych obszarach lub w celu udzielenia pomocy w nagłych wypadkach.

Jego najważniejsze funkcje to:

  • Połączenia jeden-do-wielu (do 15 grup) w czasie rzeczywistym poprzez naciśniecie przycisku PTT. Przycisk alarmowy na panelu górnym, możliwe są wywołania priorytetowe i krótkie pakiety danych.
  • Pewność komunikacji w odosobnionych obszarach (także w arktycznych) lub sytuacjach ekstremalnych.
  • Globalny zasięg w sieci satelitarnej Iridium®, pełna kompatybilność z innymi urządzeniami Iridium®, także z Iridium Extreme® PTT
  • Zryczałtowany abonament miesięczny, bez dodatkowych opłat za połączenia
  • Kompaktowy (300 g), łatwy w użyciu, wodoodporny (klasa IP67) radiotelefon w wykonaniu militarnym (MIL-STD 810G), z mocnym dźwiękiem (1500 mW) dającym się usłyszeć w hałaśliwym otoczeniu, bazujący na legendarnej już jakości produktów firmy Icom
  • Akumulator pozwalający na około 24h czuwania, lub 7h rozmów
  • Wbudowany Bluetooth i odbiornik GPS, oraz gniazdo SMA do anteny zewnętrznej.

Jak informuje Icom – nowe radiotelefony można będzie w pełni integrować z bardziej konwencjonalnymi systemami tego producenta, np IDAS™, czy radiami analogowymi, wykorzystując opcjonalne bramki RoIP typu VE-PG4.

Więcej informacji na stronie: http://www.icom.co.jp/world/products/land_mobile/satellite/ic-sat100/

Źródło i fot.: Icom (Europe) GmbH

Icom Inc.
Icom LogoIcom Incorporated jest spółką produkującą sprzęt łączności bezprzewodowej, zlokalizowaną w Osace w Japonii. Od momentu powstania w 1954 roku ma długą historię zaufanego producenta radiostacji przewoźnych i przenośnych, morskich, lotniczych, sprzętu nawigacyjnego, odbiorników komunikacyjnych i radiostacji krótkofalarskich. Icom jest postrzegany na całym świecie jako marka niezawodnego sprzętu łączności radiowej, z reputacją odpornego sprzętu wysokiej jakości. Sprzęt firmy Icom jest wykorzystywany przez wiele profesjonalnych organizacji na całym świecie, w tym przez wojsko i policję, władze lokalne, organizacje użyteczności publicznej, firmy transportowe i służby lotniskowe, firmy ochrony i wiele innych. Icom poszerza zakres radiokomunikacji profesjonalnej o nową dziedzinę łączności satelitarnej czerpiąc ze swojej dogłębnej wiedzy radiotechnicznej. Więcej informacji na temat firmy Icom i produktów na stronie www.icom.co.jp/world

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń