Metro w Osace korzysta z systemu ICOM LTE

Metro w Osace wdrożyło łączność radiową ICOM LTE

Metro w Osace jest należącą do miasta najważniejszą siecią szybkiej kolei miejskiej. Jest jednym z dwóch systemów metra w Japonii, które mają genezę sięgającą okresu międzywojennego. Sieć liczy osiem linii długości sumarycznej 137,8 km i ma 133 stacji. Dzienne metro przewozi nawet 2,52 mln osób.

Władze Metra zdecydowały się wdrożyć niezawodny system radiowy ICOM LTE. Poprzednio użytkowany system radiowy nie zapewniał satysfakcjonującego zasięgu w podziemnych tunelach metra oraz na stacjach. Użytkownicy musieli czekać na zakończenie konwersacji radiowej aby zyskać dostęp do slotu komunikacyjnego. Łączność pomiędzy poszczególnymi poziomami podziemnych tuneli była również ograniczona. Użycie każdego z radiotelefonów starego systemu wymagała wniesienia osobnej opłaty licencyjnej.

Osaka Metro -schemat linii i stacji.

Nawet używając profesjonalnych telefonów komórkowych nie można było zapewnić komunikacji w grupie. Ponadto wybieranie połączeń konferencyjnych było bardzo kłopotliwe w praktyce dla pracowników obsługi metra. Rozwiązaniem wszystkich problemów oraz odpowiedzą na potrzeby pracowników metra były wdrożone radiotelefony LTE PoC ICOM IP501H. Zapewniają one pełną dupleksową komunikację, tak jak w zwykłej rozmowie telefonicznej. Dzięki temu ważne informacje mogą być dostarczone w bardzo krótkim czasie. W rezultacie można zapobiegać wielu błędom i pomyłkom ludzkim. IP501H nie wymagają żadnej licencji i udało się osiągnąć bezproblemową łączność pomiędzy wszystkimi grupami użytkowników.

Obecnie w systemie pracuje już ponad 550 radiotelefonów ICOM IP501H.

Nasze hasło to “zapewnienie szybkiej, bezpiecznej i miłej obsługi”. Kiedy pomagamy naszym pasażerom, radiotelefon IP501H zapewnia komunikację w trybie pełnego dupleksu i jest łatwy w użyciu jak telefon. Mogę dołączyć do trwającego połączenia bez zbędnego czekania. W przeszłości istniały martwe obszary, gdzie zamiast porozumiewać się przez radio, musieliśmy głośno krzyczeć. Te już odeszły w zapomnienie. Dziś możemy bez problemu porozumieć się poprzez IP501H. – powiedziała pracowniczka działu bezpieczeństwa obsługi pasażerów.

Źródło: icomeurope.com

Icom Logo

Icom Inc.
Icom Incorporated jest spółką produkującą sprzęt łączności bezprzewodowej, zlokalizowaną w Osace w Japonii. Od momentu powstania w 1954 roku ma długą historię zaufanego producenta radiostacji przewoźnych i przenośnych, morskich, lotniczych, sprzętu nawigacyjnego, odbiorników komunikacyjnych i radiostacji krótkofalarskich. Icom jest postrzegany na całym świecie jako marka niezawodnego sprzętu łączności radiowej z reputacją odpornego sprzętu wysokiej jakości. Sprzęt Icom’a jest wykorzystywany przez wiele profesjonalnych organizacji na całym świecie, w tym przez wojsko i policję, władze lokalne, organizacje użyteczności publicznej, firmy transportowe i służby lotniskowe, firmy ochrony i wiele innych. Icom poszerza zakres radiokomunikacji profesjonalnej o nową dziedzinę łączności satelitarnej czerpiąc ze swojej dogłębnej wiedzy radiotechnicznej. Więcej informacji na temat firmy Icom i produktów na stronie www.icom.co.jp/world

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń