Firmy z Dover wybrały system ICOM LTE/PoC w celu poprawy komunikacji

ICOM LTE PoC Radio

Kent to hrabstwo w południowo-wschodniej Anglii, leżące nad Cieśniną Kaletańską i Morzem Północnym. Położone jest w bezpośredniej bliskości Londynu. Leżące na wschodnim wybrzeżu Kentu miasto Dover jest jednym z największych portów pasażerskich Europy. W średniowieczu było ważnym producentem okrętów dla władców Anglii. Trzy organizacje z Dover korzystają z systemu ICOM LTE w celu usprawnienia komunikacji.

James Salmon, dyrektor zarządzający zarówno „Dover Marine Services”, jak i „Dover Sea Safari”, a także dyrektor organizacji charytatywnej „Wet Wheels South East” korzysta z radiotelefonów LTE, aby zapewnić bezpieczeństwo i komunikację równolegle z łącznością zapewnianą przez radiotelefony morskie w paśmie VHF.

James powiedział: „Obsługujemy statki czarterowe na Kanale La Manche pod White Cliffs of Dover i Folkestone. Szukaliśmy systemu, który mógłby zapewnić nam niezbędną ochronę, aby pomóc naszej firmie, a tym samym zapewnić naszym klientom lepsze wrażenia.”

James dodał również: „Wypróbowaliśmy radiotelefony Icom LTE/PoC w pracowity weekend i działały one wyjątkowo dobrze we wszystkich obszarach. Jakość dźwięku jest oszałamiająca, a u wybrzeży łączność komórkowa pozostaje na dobrym poziomie. Świetnie jest mieć spokój i wiedzieć, że zawsze mamy łączność i w każdej chwili możemy nawiązać komunikacje. Możemy się skomunikować tradycyjnie nie tylko przez radiotelefon VHF, ale także poprzez łączność LTE i przeprowadzić rozmowę telefoniczną”.

Dalej James powiedział: „Po próbach byliśmy pod takim wrażeniem, że zakupiliśmy kilka radiotelefonów ICOM na początek. Obecnie mamy łączność ICOM LTE nie tylko w naszym biurze na lądzie ale również na każdym z naszych statków. Planujemy również zwiększenie liczby radiotelefonów LTE w naszej sieci aby móc korzystać z dobrodziejstw połączeń grupowych. Chcemy mieć możliwość nasłuchiwania i monitorowania rozmów grupowych między naszymi przybrzeżnymi obiektami a bazą nad jeziorem, która jest oddalona około 60 mil w głąb lądu.”

Więcej informacji w  karcie katalogowej PDF.

Źródło: icomeurope.com

Icom Logo

Icom Inc.
Icom Incorporated jest spółką produkującą sprzęt łączności bezprzewodowej, zlokalizowaną w Osace w Japonii. Od momentu powstania w 1954 roku ma długą historię zaufanego producenta radiostacji przewoźnych i przenośnych, morskich, lotniczych, sprzętu nawigacyjnego, odbiorników komunikacyjnych i radiostacji krótkofalarskich. Icom jest postrzegany na całym świecie jako marka niezawodnego sprzętu łączności radiowej z reputacją odpornego sprzętu wysokiej jakości. Sprzęt Icom’a jest wykorzystywany przez wiele profesjonalnych organizacji na całym świecie, w tym przez wojsko i policję, władze lokalne, organizacje użyteczności publicznej, firmy transportowe i służby lotniskowe, firmy ochrony i wiele innych. Icom poszerza zakres radiokomunikacji profesjonalnej o nową dziedzinę łączności satelitarnej czerpiąc ze swojej dogłębnej wiedzy radiotechnicznej. Więcej informacji na temat firmy Icom i produktów na stronie www.icom.co.jp/world

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń