Cotel Telecom wybrał system Icom PTT dla obsługi mobilnej floty

Cotel Telecom Icom PTT over Cellular komunikacja glosowa

Cotel Telecom, brytyjski dostawca profesjonalnych systemów radiowych, wybrał rozwiązanie Icom PTT over Cellular do komunikacji z flotą swoich pojazdów. Po przeprowadzeniu wyczerpujących prób sprzętu w Wielkiej Brytanii i Europie przez okres sześciu miesięcy, system Icom PTT stał się preferowaną opcją.

David Jolly, właściciel Cotel Telecom, powiedział: „System Icom PTT over Cellular zapewnia wysokiej jakości natychmiastową komunikację dla naszych różnych stacjonarnych i mobilnych grup użytkowników w Wielkiej Brytanii i całej Europie. Od mojego pokoju hotelowego w Montecatini we Włoszech do naszego centrum serwisowego w Wielkiej Brytanii, system umożliwia natychmiastowy kontakt z doskonałą wiernością i jakością dźwięku”.  Jolly dodał: „Kolejną istotną zaletą, którą dostrzegliśmy, było ominięcie konwencjonalnego systemu telefonicznego. Możemy teraz wybrać konkretną osobę, z którą musimy się skontaktować w ramach firmy, gdziekolwiek się ona znajduje. Każde zadanie serwisowe jest zawsze przedsięwzięciem „wrażliwym na czas”. Nie możemy sobie pozwolić na długi okres bezproduktywny podczas procesu serwisowania czy naprawy. Natychmiastowa dostępność informacji technicznych i części zamiennych jest niezbędna do szybkiego rozwiązania każdego zadania serwisowego naszych klientów.”

Komunikacja oparta została na radiotelefonach IP501H działających w paśmie LTE/3G. Zapewnia on natychmiastową komunikację, a wszystkie połączenia można wykonywać w taki sam sposób jak w przypadku konwencjonalnego radiotelefonu. IP501H nie wymaga własnych repeaterów/przemienników radiowych ani sieci IP, co zmniejsza koszt budowy i utrzymania sieci radiowej rozległego obszaru. Radiotelefon został wyposażony w kartę SIM od firmy ICOM, która zapewnia bezproblemową łączność na terenie całej Unii Europejskiej. Radiotelefon IP501H to rozwiązanie alternatywne do budowy własnej infrastruktury sieci rozległej, bardziej efektywne kosztowo.

IP501H umożliwia korzystanie z komunikacji w trybie pełnego dupleksu, co zapewnia płynne rozmowy telefoniczne. Użytkownicy IP501H mogą nadawać i odbierać w tym samym czasie. Wielu użytkowników w grupach może natychmiast inicjować połączenia. Brak jest potrzeby oczekiwania na komunikację dostępnych kanałów.

Cotel Telecom dostarcza rozwiązania technologii bezprzewodowej w Wielkiej Brytanii i za granicą od ponad trzydziestu lat. Oprócz szerokiej gamy produktów i wszechstronnych rozwiązań firma szczyci się wysokiej klasy obsługą klienta i wsparciem technicznym. www.coteltelecom.co.uk.

Więcej informacji w  karcie katalogowej PDF.

Źródło: icomeurope.com

Icom Logo

Icom Inc.
Icom Incorporated jest spółką produkującą sprzęt łączności bezprzewodowej, zlokalizowaną w Osace w Japonii. Od momentu powstania w 1954 roku ma długą historię zaufanego producenta radiostacji przewoźnych i przenośnych, morskich, lotniczych, sprzętu nawigacyjnego, odbiorników komunikacyjnych i radiostacji krótkofalarskich. Icom jest postrzegany na całym świecie jako marka niezawodnego sprzętu łączności radiowej z reputacją odpornego sprzętu wysokiej jakości. Sprzęt Icom’a jest wykorzystywany przez wiele profesjonalnych organizacji na całym świecie, w tym przez wojsko i policję, władze lokalne, organizacje użyteczności publicznej, firmy transportowe i służby lotniskowe, firmy ochrony i wiele innych. Icom poszerza zakres radiokomunikacji profesjonalnej o nową dziedzinę łączności satelitarnej czerpiąc ze swojej dogłębnej wiedzy radiotechnicznej. Więcej informacji na temat firmy Icom i produktów na stronie www.icom.co.jp/world

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń