Motorola Solutions wprowadza na rynek inteligenty szerokopasmowy radiotelefon Mototrbo

Mototrbo ION szerokopasmowy radiotelefon DMR

Motorola Solutions wprowadza na rynek smart radio – MOTOTRBO™ Ion z pełnym interfejsem Android, szerokopasmową transmisją danych i otwartym ekosystemem aplikacji.

CHICAGO – 26 stycznia 2021 r. – Globalna pandemia zmusiła firmy do zmian i dostosowania działalności do zmieniających się wymagań i nowych wyzwań. Dla wielu z nich oznacza to większy nacisk na współpracę i produktywność, co wysuwa na pierwszy plan potrzebę prostej i niezawodnej komunikacji głosowej, wideo i danych, a także aplikacji, które zwiększają wydajność poszczególnych osób i zespołów. Firma Motorola Solutions ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek inteligentnego radiotelefonu biznesowego nowej generacji, który zapewnia łączność głosową, szerokopasmową transmisję danych i funkcje multimedialne, umożliwiając łączenie zespołów, informowanie o działaniach i sprawne funkcjonowanie firm.

Radiotelefon MOTOTRBO Ion wprowadza inteligentne dane w czasie rzeczywistym do procesów w przedsiębiorstwach. Jego w pełni otwarty ekosystem aplikacji dla systemu Android umożliwia bezproblemową integrację mobilnych aplikacji danych, na których polegają branże komercyjne, takich jak te wykorzystywane do skanowania kodów kreskowych na poziomie klasy korporacyjnej, a także platform komunikacji zespołowej służących do przesyłania wiadomości, organizowania spotkań i udostępniania treści. Ponadto 13-megapikselowy aparat i 4-calowy ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości umożliwiają pracownikom dołączanie zdjęć do rozliczenia czasu pracy, korzystanie z czatu wideo do zdalnej diagnostyki oraz przeglądanie szczegółowych obrazów, schematów, diagramów, zdjęć i filmów. Upraszcza to zarządzanie urządzeniami i ich bezpieczeństwo, umożliwiając firmom przejście na korzystanie z jednego urządzenia, które oferuje prostotę i niezawodność radia z funkcją push-to-talk (naciśnij i mów) z dodatkowymi możliwościami smartfonu, skanera i tabletu.

„Solidna i niezawodna komunikacja głosowa ma pierwszorzędne znaczenie, gdy się pracuje w pobliżu głośnych urządzeń przemysłowych czy też w gorącym, zakurzonym, wilgotnym i mokrym środowisku pod ziemią” – powiedział David Sibthorpe, kierownik zakładu w firmie CPB Contractors, która otrzymała kontrakt na obsługę rozbudowy metra w Sydney, największego przedsięwzięcia transportu publicznego w Australii. „Nigdy nie jest to tak ważne, jak wtedy, gdy się pracuje w pobliżu 130-tonowego kombajnu chodnikowego i trzeba natychmiast powiedzieć operatorowi, żeby się zatrzymał. Smart radio MOTOTRBO Ion łączy niezawodną komunikację głosową z funkcjami obsługi danych, zapewniając szybki dostęp do cennych danych, takich jak rysunki poglądowe, internetowe formularze kontroli, prognozy pogody i aplikacje do obsługi wiadomości grupowych, a to wszystko pomaga pracownikowi osiągnąć większą wydajność w ciągu dnia pracy.”

Inteligentny radiotelefon MOTOTRBO Ion działa w standardzie DMR (Digital Mobile Radio), Wi-Fi, publicznych sieciach LTE i prywatnych sieciach szerokopasmowych. Jego konstrukcja umożliwia wyszukiwanie, śledzenie, biletowanie, skanowanie i współpracę w celu zwiększenia wydajności, zwłaszcza w branżach takich jak produkcja, transport, logistyka i hotelarstwo, które opierają się na pracownikach mobilnych. Dzięki niemu pracownicy lotnisk mogą koordynować bezpieczny i terminowy przepływ usług pasażerskich, kierowcy ciężarówek otrzymują ważne informacje o trasie za pośrednictwem cyfrowych zleceń roboczych, a pracownicy ochrony mogą przesyłać strumieniowo wideo w wysokiej rozdzielczości ze stadionów i parków rozrywki. Pełna specyfikacja techniczna radiotelefonu dostępna pod tym linkiem.

„Spędziliśmy tysiące godzin, słuchając naszych klientów korporacyjnych, obserwując ich potrzeby, aby rozumieć wymagania, jakie stawia przed nimi zwiększanie wydajności na każdym poziomie” – powiedział John Zidar, starszy wiceprezes, Global Enterprise & Channels, Motorola Solutions. „Każdego dnia mają oni do czynienia z niezliczonymi momentami, w których jasna komunikacja i współpraca jest niezbędna do bezpiecznego i efektywnego zarządzania zadaniami. Smart radio MOTOTRBO Ion to produkt, który tak zaprojektowaliśmy, aby spełniał ich unikatowe wymagania branżowe, dzięki czemu technologia wspiera pracownika, a nie odwrotnie.”

Inteligentny radiotelefon MOTOTRBO Ion został zaprojektowany z myślą o różnych środowiskach korporacyjnych. Podwójne mikrofony, wielkość głośników i inżynieria dźwięku zapewniają krystaliczną czystość i tłumienie szumów, co przekłada się na lepszą słyszalność, przewyższającą smartfony, zwłaszcza w głośnym otoczeniu. Dzięki niezmiernie wytrzymałej konstrukcji urządzenie jest odporne na trudne warunki pracy, kurz, wodę i wielokrotne upadki. Funkcje programowania i udostępniania w chmurze, zdalnej aktualizacji i monitorowania urządzeń w czasie rzeczywistym umożliwiają firmom wdrażanie i utrzymywanie floty urządzeń radiowych przy minimalnym nakładzie pracy i przestojach.

Więcej o radiotelefonie na stronie firmowej: https://www.motorolasolutions.com/pl_pl/products/mototrbo/portable-radios/mototrbo-ion-radio.html

O firmie Motorola Solutions

Motorola Solutions jest światowym liderem w dziedzinie komunikacji i analityki o znaczeniu krytycznym. Nasze platformy technologiczne w zakresie komunikacji o znaczeniu krytycznym, oprogramowanie dla centrów dowodzenia oraz zabezpieczenia i analizy wideo, wspierane przez usługi zarządzania i wsparcia, sprawiają, że miasta stają się bezpieczniejsze, a społecznościi firmy rozkwitają. W firmie Motorola Solutions wprowadzamy nową erę w bezpieczeństwie publicznym i ochronie. Dowiedz się więcej na stronie www.motorolasolutions.com.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń