Policja kupuję usługę dostępu do łączności satelitarnej

Inmarsat-wizualizacja-systemu-satelitarnego

Komenda Główna Policji ogłosiła przetarg na zakup usług telefonii satelitarnej dla 54 telefonów satelitarnych IsatPhone Pro pracujących w systemie Inmarsat. Usługa będzie świadczona przez okres 2 lat poczynając od dnia 18 grudnia 2019. Inmarsat jest pionierem mobilnych systemów łączności satelitarnej od blisko 40 lat. Pierwotnym zastosowaniem tego systemu było zapewnienie łączności dla okrętów i jachtów dalekomorskich. Dzięki rozmieszczeniu swoich satelitów posiada zasięg niemal globalny (z wyłączeniem stref podbiegunowych). Dzięki swej mobilności system Inmarsat znalazł szerokie zastosowanie także wśród użytkowników lądowych. Niewielkich rozmiarów terminale pozwoliły na ich upowszechnienie w ratownictwie, policji, wojsku jak również wśród użytkowników prywatnych.

Policja 5 lat temu zakupiła od spółki ESL Polska, która jest częścią holdingu ESL (European Space Link), 54 telefony satelitarne wraz z usługą abonamentową.

W obecnym przetargu zamawiający dopuszcza ewentualną wymianę kart SIM i zmianę numerów telefonów. Ponadto Wykonawca ma zapewnić ciągły dostęp (24/7) do sieci satelitarnej na obszarze całej Europy. W ramach opłaty abonamentowej Policja otrzyma minimum 10 minut miesięcznie na połączenia dla każdego aparatu w ramach sieci satelitarnej, komórkowej i stacjonarnej. Minuty zawarte w abonamencie będą wykorzystane w pierwszej kolejności.

Płatność za usługi satelitarne są rozliczane w dolarach amerykańskich i istnieje duże ryzyko dla oferenta związane z wahaniami kursowymi.

Kryterium wyboru to ilość to w 60% cena, oraz pozostałe wymagania:

  • Ilość minut połączeń wliczonych w pojedynczy abonament / Waga: 10 %
  • Koszt 1 minuty połączenia na numer stacjonarny, poza abonamentem / Waga: 10 %
  • Koszt 1 minuty połączenia na numer komórkowy, poza abonamentem / Waga: 10 %
  • Koszt 1 minuty połączenia na numer w sieci satelitarnej Inmarsat, w której pracują telefony, poza abonamentem / Waga: 10 %

Termin składania ofert ustalono na 23 sierpnia br. Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium, zaznaczając cel wpłaty, w wysokości 4 000 złotych.

Źródło: https://kgpolicja.ezamawiajacy.pl/…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń