Telefony satelitarne Globalstar na Tour de France

Telefony Globalstar GSP-1700

Organizatorzy tegorocznej edycji Tour de France wybrali telefony satelitarne Globalstar GSP-1700 jako jeden ze swoich środków łączności. Organizatorzy TdF korzystali ze 100 takich urządzeń w trakcie trzeciego etapu wyścigu, którego trasa o długości 159 km biegła z Cambridge do Londres.

101. edycja Tour de France rozpoczęła się 5 lipca i dobiegnie końca 27 lipca. W tym roku kolarze przejadą łącznie 3364 km w 21 etapach, oprócz Wielkiej Brytanii odwiedzając także Belgię i Hiszpanię. Łączność satelitarna była wykorzystywana przez członków komitetu organizacyjnego, ekipę techniczną oraz zespół ratunkowy. Telefony systemu Globalstar wybrano ze względu na zapewnianą przez nie dobrą jakość głosu i transmisji danych mimo braku naziemnej infrastruktury, co w przypadku wydarzenia sportowego odbywającego się na bardzo rozległej przestrzeni ma istotne znaczenie. Urządzenia dostarczyła firma Global Telesat Communications (GTC), kluczowy dystrybutor produktów Globalstar.


Telefony GSP-1700, obecny flagowy model firmy Globalstar Inc., to lekkie i przyjazne dla użytkownika urządzenia umożliwiające łączność głosową realizowaną techniką CDMA oraz transmisję danych z prędkością do 38,6 kbit/s. Łączność odbywa się poprzez niskoorbitowe satelity drugiej generacji z konstelacji Globalstar.

Źródło:eu.globalstar.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń