Rohde & Schwarz dostarczyło 10 tysięcy radiotelefonów programowalnych SDR

ROhde-Schwarz-radiotelefon-programowalny-SDR-M3SR

Niemiecka spółka Rohde & Schwarz poinformowała o dostarczeniu ponad 10 tysięcy egzemplarzy radiotelefonów programowalnych SDR R&S M3SR do szerokiej gamy odbiorców na całym świecie. To kamień milowy dla tej firmy, w której system został zaprojektowany i jest nadal produkowany.

W celu zapewnienia wymaganych zdolności w zakresie łączności dla sił zbrojnych niezbędne jest wykorzystywanie przez nie sprawdzonych i bezpiecznych systemów komunikacji radiowej, które spełniają wszystkie niezwykle wysokie wymagania dotyczące częstotliwości radiowej oraz wysoką niezawodność działania. Zdaniem Rohde & Schwarz znajdujące się w jego ofercie radiotelefony programowalne są optymalnie zaprojektowane do stacjonarnej i pokładowej bezpiecznej komunikacji głosowej i przesyłu danych. Za szczególnie popularne i udane rozwiązanie jest uznawany model R&S M3SR Series 4400 VHF/UHF, który jest wykorzystywany do prowadzenia komunikacji w zasięgu wzroku (LOS).

Głównym centrum kompetencyjnym Rohde & Schwarz jest fabryka w Memmingen w Niemczech. Zakład ten odpowiada za montaż modułów elektronicznych, mikroelektronikę, inżynierię mikrofalową, produkcję końcową i testów sprzętu do większości wyrobów spółki. W Memmingen znajduje się także firmowe laboratorium kalibracyjne akredytowane przez niemiecką jednostkę akredytacyjną (DAkkS), a także komora testowa anteny, która jest unikalna w skali całej Europy.

Radiotelefony programowalne zapewniają szeroki zakres interfejsów systemowych i częstotliwości radiowych, w tym standardowe i zastrzeżone kształty przeskoku częstotliwości, a także komunikację radiową zgodną ze wszystkimi standardami NATO. System obsługuje także wojskowe systemy transmisji danych takie jak LINK11 i LINK22. Dodatkowo zainstalowane oprogramowania mogą być ulepszane poprzez aktualizację oraz dodawanie nowych modułów specjalistycznych.

Rohde & Schwarz w oparciu o specyficzne wymagania jego klientów opracowuje także niestandardowe rozwiązania na wszystkich etapach cyklu życia swoich produktów zgodnie z zapotrzebowaniem ich odbiorców. Kompleksowa obsługa trwa od momentu opracowania i sprawdzenia koncepcji, poprzez jego produkcję seryjną, serwis czy konserwację do momentu wycofania z eksploatacji z wykorzystaniem wiedzy doświadczonych ekspertów z dziedziny łączności i komunikacji.

Źródło: https://www.rohde-schwarz.com https://www.defence24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń