Platan zakończył budowę systemu e-Bezpieczeństwo na Podlasiu

Platan-Podlaskie-projekt-e-bezpieczenstwo

Z przyjemnością informujemy, że firma Platan, będąca od ponad 30 lat producentem marki digitex, wraz z firmą BIT S.A., zakończyła rozbudowę systemu e-Bezpieczeństwo w ramach projektu „Wdrażanie elektronicznych usług dla ludności województwa podlaskiego – część II, administracja rządowa, zadanie I”.

Jego celem jest zbudowanie nowoczesnego, jednolitego, w pełni cyfrowego systemu alarmowania w oparciu o sprzęt KENWOOD w województwie podlaskim, który umożliwi skuteczne powiadomienie o zagrożeniu jak największej liczby mieszkańców dzięki zastosowaniu m.in. dwóch nowoczesnych mediów transmisyjnych – Internetu oraz cyfrowej transmisji radiowej.

Przesył danych odbywa się w oparciu o protokół NXDN na paśmie częstotliwości VHF. W systemie zaimplementowane zostały radiotelefony Kenwood NEXEDGE z serii mid-tier NX220E3 oraz NX-720E. System pozwoli również na nadawanie komunikatów głosowych przez syreny elektroniczne z różnych poziomów zarządzania kryzysowego.

Główne priorytety realizowanego projektu to:

  • integracja z funkcjonującym systemem e-Bezpieczeństwo, w tym z podkładami mapowymi oraz obecnie wykorzystywanym systemem sterowania syrenami alarmowymi,
  • zachowanie funkcjonalności sterowania syrenami alarmowymi na terenie województwa z wykorzystaniem przede wszystkim istniejącej infrastruktury technicznej i teleinformatycznej oraz zapewnienie analogicznego sterowania z wykorzystaniem łączności radiotelefonicznej,
  • zapewnienie możliwości uruchamiania syren alarmowych dodatkowym użytkownikom (głównie MCZK/PCZK),
  • zapewnienie możliwości nadawania przez syreny elektroniczne komunikatów głosowych z central powiatowych/miejskich i umożliwienie nadawania komunikatów tekstowych z poziomu wojewódzkiego w przyszłości.

W ramach projektu zakończonego w listopadzie 2015 r., zrealizowane zostały m.in.:

  • dostarczenie 20 kpl. nowoczesnych cyfrowych syren elektronicznych DSE o mocach 1200W, które umożliwią skuteczne alarmowanie mieszkańców oraz informowanie ich za pomocą zapowiedzi słownych o zagrożeniach,
  • dostarczenie 25 kpl. Radiowych Punktów Dostępowych zapewniających zasięg cyfrowej komunikacji radiowej na terenie województwa podlaskiego oraz pełniących rolę serwerów w systemie digitexCZK/IP,
  • aktualizacja oraz wdrożenie 23 kpl. oprogramowania dyspozytorskiego digitexCZK/IP umożliwiającego szybkie i intuicyjne sterowanie całym systemem powiadamiania.

Źródło: Platan

O firmiePlatan Sp. z o.o. sp. k (www.platan.pl)

Platan logo firmyPlatan Sp. z o.o. sp. k. jest wiodącym polskim producentem abonenckich central telefonicznych i serwerów telekomunikacyjnych oraz zintegrowanych systemów powiadamiania digitex. Produkty Platana to w całości polska myśl techniczna. Własne biura konstrukcyjne i kilkudziesięciu wysoko wykwalifikowanych specjalistów z zakresu telekomunikacji, informatyki i elektroniki tworzy rozwiązania oparte na najnowszych światowych trendach i technologiach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń