SOP zakupi 52 nowych radiotelefonów z zestawami kamuflowanymi

Sluzba-ochrony-panstwa-dawniej-bor-eskorta-samochodu

Służba Ochrony Państwa (SOP) zakupi 52 nowych radiotelefonów przenośnych wraz ze specjalnymi zestawami kamuflowanymi. Dostawa ma zostać zrealizowane do 90 dni od momentu podpisania umowy, a otwarcie złożonych w przetargu ofert nastąpiło dzisiaj, tj 4 maja br. Swoją ofertę złożyła firma Elektrit w kwocie 236 tys. złotych brutto, mieszcząc się w założonym przez SOP budżecie wysokości 238 tys. złotych.

Radiotelefony dla SOP mają mieć możliwość pracy w trybie simpleks i duosimpleks. Funkcjonariusz może za ich pomocą pracować na dowolnym, z co najmniej 250 zaprogramowanych kanałów, z możliwością podzielenia na strefy. Zakłada się przy tym, że radiotelefon musi pozwalać na programowanie wyświetlanej nazwy kanału, przy wykorzystaniu minimum 12 znaków alfanumerycznych, zaś sam wybór kanałów ma następować za pomocą przełącznika obrotowego lub dedykowanymi do tego celu przyciskami.

Radiotelefon musi zapewniać pełną współpracę z radiotelefonami przenośnymi Kenwood NX-200, przewoźnymi Kenwood NX-700, retransmisyjnymi stacjami trankingowymi Kenwood NXR-700 w zakresie wszystkich realizowanych przez nie funkcji.

W skład pojedynczego kompletu wchodzić ma zestaw nadawczo-odbiorczy, czyli radiotelefon oraz dwie sztuki akumulatorów, z których każdy ma pozwolić na pracę przez minimum 8 godzin, przy proporcjach nadawania-odbioru-stanu gotowości urządzenia do pracy wynoszącego procentowo 5-5-90. W zestawie powinna znaleźć sięrównież antena długości min. 15 cm, pozwalająca na korzystanie z zakresu częstotliwości pracy min. 162-174 MHz. Istotną rolę, z racji specyfiki wykorzystania przez SOP, pełnić ma dwuczęściowy zestaw kamuflowany, dołączany do urządzenia za pomocą adaptera bez użycia dodatkowych narzędzi. Ma on być w kolorze czarnym z bezbarwnym fonowodem i wkładką douszną.

Źródło: https://www.sop.gov.pl/

One thought on “SOP zakupi 52 nowych radiotelefonów z zestawami kamuflowanymi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń