Nowy system łączności analogowej MPT1327 na lotnisku Okęcie

Samolot-Lufthansa-Okecie-mid.JPG

Mimo triumfalnego pochodu łączności cyfrowej w kraju jak i na całym świecie, analogowa łączność radiowa nadal jest jednym z podstawowych narzędzi w biznesie każdego dnia i dowodzi swej przydatności w wielu miejscach. Niekiedy podstawowe funkcje analogowych systemów są w pełni wystarczające dla danego biznesu. Tak było w przypadku firmy Airport Handling Systems Sp. z o.o.(AHS), która świadczy usługi łączności radiowej na terenie lotniska Okęcie w Warszawie.

Szefowie tej spółki doszli do wniosku, że dalsza inwestycja w rozwój popularnego “analogu” jest celowa i w pełni odpowiada ich potrzebom. Niedawno firma TRX z Białegostoku wdrożyła analogowy system trankingowy w standardzie MTP1327 dla AHS. Pozwoliło to na wydzielenie swojej łączności od spółki LS. Nowy system, w oparciu przemiennik MTR2000 Motorola dysponuje 5 kanałami radiowymi, umożliwiając swobodną pracę w eterze około 100 użytkownikom, odpowiedzialnych głównie za obsługę płyty lotniska.

Kazimierz Kryński z firmy TRX powiedział: “Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy uruchomić ten system dla firmy AHS, która pełni kluczową rolę w obsłudze lotniska Okęcie.”

Źródła: radioscanner.pl, własne, Fot: Wikipedia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń