15 peruwiańskich portów lotniczych wykorzystuję technologię radiowej łączności trankingowej DMR firmy Hytera

Samolot pasażerski na lotnisku w Peru
Wraz z partnerem lokalnym, firmą Proyectcom, Hytera została wybrana, aby wyposażyć 15 peruwiańskich portów lotniczych, zarządzanych przez peruwiański urząd lotnictwa lądowego Corporación Peruana de Aeropuertos y Aviación Comercial (CORPAC S.A.) w wydajny i wysokiej jakości system łączności trankingowej DMR oraz połączyć je we wzajemną sieć.

CORPAC S.A. jest urzędem, który w Peru odpowiada za bezpieczeństwo lotu. Projekt ten stanowi kamień milowy w łączeniu ze sobą w sieć poszczególnych regionów, ponieważ zapewnia nieprzerwaną komunikację krajową pomiędzy 15 portami lotniczymi na terenie całego Peru. Ma to nie tylko na celu zwiększenie bezpieczeństwa komunikacji w sytuacjach awaryjnych, ale również podwyższenie wydajności ruchu oraz uproszczenie i poprawę zarządzania użytkownikami w systemie.

Dostępność i bezpieczeństwo w komunikacji między portami lotniczymi

Peruwiański partner Hytera, firma Proyectcom, jest wyspecjalizowanym w technologiach radiowych, sieciach oraz łączności integratorem, stawiającym na innowacyjne rozwiązania firmy Hytera. W przypadku projektu dla portów lotniczych w centrum zainteresowania znajdowały się przede wszystkim zdolności integracyjne, czynnik bezpieczeństwa oraz określone funkcje kontrolne – na tle tego firma Proyectcom zaproponowała zastosowanie systemu łączności trankingowej DMR firmy Hytera na bazie systemu komunikacji zastosowanego w międzynarodowym porcie lotniczym
w Hongkongu.

Elastyczne i skalowalne rozwiązanie DMR obejmuje radiotelefony przewoźne MD785i, radiotelefony przenośne PD705G, system dyspozytorski i lokalizacji SmartDispatch oraz przemiennik IP RD985S. Właściwy system komunikacji łączy trwale ze sobą porty lotnicze w Andahuaylas, Atalaya, Chimbote, Cuzco, Huánuco, Ilo, Jaén, Jauja, Juanjui, Mazamari, Nazca, Rioja, Tingo Maria oraz Yurimaguas z siedzibą główną CORPAC w Callao i optymalizuje zasoby. Elastyczny i wzmocniony system łączności trankingowej DMR oferuje płynną łączność oraz szybką i bezpieczną komunikację pomiędzy portami lotniczymi
i wszystkimi użytkownikami urządzeń końcowych, jak również stwarza możliwość transmisji danych, lokalizowania GPS w czasie rzeczywistym i Geo-Fencing.

System komunikacji DMR jest przykładowo wykorzystywany przez użytkowników w wieżach kontrolnych i pojazdach ratunkowych oraz przez lotniskową straż pożarną – zarówno na co dzień, jak i w sytuacjach lub zdarzeniach krytycznych. Tym samym nowa technologia firmy Hytera przyczynia się w znacznym stopniu do bezpieczeństwa milionów pasażerów oraz wspiera realizację transportu powietrznego.

Kilka słów o firmie Hytera Mobilfunk GmbH

Firma Hytera Mobilfunk GmbH jest niemieckim dostawcą i producentem rozwiązań komunikacyjnych o kluczowym znaczeniu. Dzięki swoim rozwiązaniom firma oferuje organom i organizacjom bezpieczeństwa publicznego, a także przedsiębiorstwom z branży przemysłowej, sektora użyteczności publicznej i firmom transportowym wysoce dostępną i bezpieczną komunikację radiową. Jako znany specjalista w dziedzinie mobilnych technologii radiowych, takich jak TETRA, LTE i DMR, firma jest pionierem w zakresie profesjonalnych mobilnych systemów radiowych od 40 lat. Firma Hytera Mobilfunk GmbH jest częścią koncernu Hytera Communications Co. Ltd., który obejmuje globalną sieć 60 oddziałów zlokalizowanych na wszystkich kontynentach i zatrudnia ponad 9000 osób.

Wszystkie informacje prasowe dostępne są na stronie internetowej pod adresem www.hytera-mobilfunk.com.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń