MSPO 2016 – rekordowa wystawa

15-tlumy-uczsetnikow-mspo

Dziś rozpoczął się Międzynarodowy Salon Przemysłu ObronnegoMSPO 2016 i potrwa do 9 września. Impreza jak co roku bije rekordy popularności. Podczas ostatniej edycji swoją ofertę zaprezentowało w Kielcach 583 wystawców z 30 krajów, a wystawę obejrzało blisko 20000 zwiedzających. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku statystyki będą bardziej imponujące. Na chwilę obecną swój udział w wystawie potwierdziło 609 wystawców z 30 krajów.

MSPO to największe targi obronne w Polsce oraz jedne z najważniejszych wydarzeń tego sektora w Europie. Udział w nadchodzącej edycji potwierdzili już wystawcy z niemal z całego świata, w tym między innymi z Polski, Niemiec, Francji, Norwegii, Wielkiej Brytanii czy Stanów Zjednoczonych. Na liście wystawców znaleźć można między innymi wszystkie firmy zrzeszone z Polskiej Grupie Zbrojeniowej, Kongsberg Defence & Aerospace AS, Nammo AS, Bell Helicopter Textron Inc., ThyssenKrupp Marine Systems GmbH, MBDA, Raytheon co, Lockheed Martin Corporation i Saab Technologies Poland. Powierzchnia wystawy sięga już ponad 27 tysięcy metrów kwadratowych.

Po raz pierwszy na Targach w Kielcach pojawią się przedstawiciele Biura ds. Utworzenia Obrony Terytorialnej Ministerstwa Obrony Narodowej oraz stoisko Organizacji Proobronnych, zorganizowane przez Biuro ds. Proobronnych. Na wystawie można będzie zobaczyć najnowocześniejsze uzbrojenie i sprzęt jakim dysponuje wojsko i służby mundurowe. Armię będzie reprezentować niemal 30 jednostek i formacji dysponujących odrębnymi stoiskami.

Swoje produkty zaprezentuje 300 polskich wystawców. Będą wśród nich spółki takie jak Fabryka Broni Łucznik-Radom, PCO, Huta Stalowa Wola, czy Rosomak S.A., należące do Polskiej Grupy Zbrojeniowej, która w jest partnerem strategicznym targów MSPO.

Pojawią się też liczne firmy o wysokiej pozycji w branży nie tylko w kraju, ale również za granicą między innymi WB Group (Mind Made, czy specjalizujący się w łącznościRADMOR), Kenbit czy Grupa Lubawa.

W sektorze profesjonalnej radiokomunikacji nie zabraknie czołowych firm, wśród nich Aksel Sp. z o.o., RTcom, SILTEC, ATDI Sp. z o.o, CEOTRONICS AG, Covertech Sp. z o.o., DGT Sp. z o.o., ELEKTRIT Sp. z o.o. Swoje portfolio produktów będzie prezentować firma Kirisun Communications. Na wystawie zwiedzający będą mogli zapoznać się z m.in. technologiami TETRA, DMR oraz NEXEGE.

Źródło: mspo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń