Kierowcy MPK Poznań narzekają na łączność analogową

mpk-poznan-autobus.jpg

Jak dowiadujemy się z lektury artykuł portalu gazeta.pl, pt: „Atak butelką w przednią szybę. I nie ma jak wezwać pomocy”, poznańscy kierowcy skarżą się na bardzo złą łączność radiową. Zasięg analogowego systemu łączności, który jest obecnie używany przez MPK Poznań jest niewystarczający. W sytuacjach krytycznych, kierowcy muszą posłużyć się prywatnym telefonem komórkowym. Ale jest światełko w tunelu…

Robert Fronczak, który w MPK zajmuje się tzw. inteligentnymi systemami transportowymi, powiedział że „być może już niedługo uda się zastąpić system, z którego obecnie korzysta MPK, bardziej nowoczesnym – cyfrowym. Ma się to stać dzięki dwóm unijnym projektom. W ramach Poznańskiej Elektronicznej Karty Aglomeracyjnej w pojazdach znajdą się nowoczesne komputery pokładowe. Wysyłane z nich sygnały będą odbierane przez dwie centrale, które z kolei powstaną w ramach projektu Inteligentnych Systemów Transportowych. Jeżeli uda się te projekty zrealizować, system powinien być bardziej niezawodny – wyjaśnia Fronczak.”

Czekamy zatem na ogłoszenie przetargu w tej sprawie. Niezwłocznie poinformujemy o tym naszych Czytelników.

Więcej na: http://poznan.gazeta.pl/poznan… Fot: MPK Poznań Czytaj także: Wielkopolski Urząd Wojewódzki rozbudowuje system łączności

Dodaj komentarz

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń