Naprawa instalacji antenowych dla KWP z Krakowa i Poznania

www_mazowiecka_policja_gov_pl_276-22279.jpg

Wydział Łączności i Informatyki Komendy Wojewódzkiej Policji z Krakowa i z Poznania ogłosił postępowania dotyczące naprawy trzech instalacji antenowych.

Przedmiotem zamówienia dla KWP Kraków jest naprawa instalacji antenowej:

Zadanie 1) W komisariacie w Wolbromiu

Znajduje się tam wolnostojący stalowy maszt kratowy o wys. ok 25 m. Na górze masztu zainstalowano na wysięgnikach: antenę Procom CXL2-3 i przewyższenie odgromowe, a w części szczytowej antenę Radmor.

Od anteny Procom CXL2-3 do pomieszczenia technicznego obok dyżurki ułożony jest przewód antenowy LDF4-50A i podłączony do odgromnika zamontowanego na szynie uziemiającej. Stan kabla antenowego jest dobry, pomiar analizatorem antenowym wykazał uszkodzenie w okolicach połączenia fidera z anteną.

Zadaniem wykonawcy jest więc sprawdzenie stanu technicznego połączenia fidera z gniazdem anteny, montaż elastycznego „jumpera’, a w razie konieczności wymiana i zarobienie nowego złącza na fiderze. Policja wymaga również poprawienia ułożenia przewodu antenowego od anteny radiowej na maszcie kratowym do pomieszczenia technicznego – w tym m.in. jego przymocowania do masztu z wykorzystaniem dedykowanych uchwytów, a także poprowadzenia go po zamontowanej przez wykonawcę linie stalowej (pomiędzy masztem a budynkiem).

Od anteny Radmor typ 3282 do pomieszczenia technicznego ułożony jest natomiast przewód antenowy RG213, zakończony wtykiem N, niepodłączony. Stan anteny i kabla antenowego jest zły.

Zadaniem wykonawcy będzie więc m.in.demontażanteny VHF Radmor 3282 (długość ok. 5.2 m) wraz z kablem RG213oraz zastąpienie ją (na tym samym wysięgniku) anteną Procom CXL2-3LW, ułożenie przewodu antenowego LDF4-50A od anteny do pomieszczenia technicznego i zainstalowanie odgromnika Polyphaser, a takżeprzeprowadzenie przewodu CNT-400 z pomieszczenia technicznego za odgromnikiem do pomieszczenia Dyżurnego.

Zadanie 2) Na wieży posadowionej w Lichwinie koło Tarnowa

Antena typu Procom CXL 2-3 LW zainstalowana jest na wysokości ok. 25 m n.p.t., tory antenowe wykonane są z przewodu koncentrycznego LDF4-50.

W ramach usługi należy usunąć zniszczoną po burzy antenę VHF Procom CXL2-3LW, zainstalować nową antenę VHF Procom CXL2-3LW, a także podłączyć antenę do toru antenowego przy pomocy elastycznego jumpera.

Przedmiotem zamówienia dla KWP Poznań jest natomiast naprawa instalacji antenowej na maszcie o wysokości 15 m w KP Sieraków. Policja chce wymienić antenę szczytową na antenę firmy Procom CXL 2-3Lw. Wykonawca będzie musiał m.in. zmienić sposób mocowania anteny poprzez instalację nowej aluminiowej rury (mocowanie anteny złączem antenowym ,,na zewnątrz”), zdemontować ochronnik przepięciowy z pomieszczenia i zainstalować przy podstawie masztu w puszce hermetycznej, a także wymienić kabel antenowy na długości masztu na kabel MRC400. Policja wymaga stosowania odpowiednich złącz typu Rosenberger, Andrew, Telegaertner. Kabel prowadzony ma być w systemowych uchwytach kablowych.

Ze szczegółami można się zapoznać w opisie na platformach zakupowych lub poprzez kontakt z zamawiającym. Policja wymaga oczywiście wykonania odpowiednich pomiarów torów antenowych za pomocą przyrządu posiadającego aktualne świadectwo kalibracji (wymóg świadectwa kalibracji stawia tylko KWP Kraków).

Oferty można składać do 30 sierpnia br. do godziny 12 (KWP Kraków) oraz do 3 września do godziny 14 (KWP Poznań)na platformie zakupowej.

Źródło: platforma.eb2b.com.pl & platformazakupowa.pl ; Fot.: mazowiecka.policja.gov.pl [zdjęcie]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń