Kenwood NEXEDGE zapewnia łączność w Górnośląskim Przedsiębiorstwie Wodociągów

stan-zbiornikow-gornoslaskie-przedsiebiorstwo-wodociagow

Firma Elektrit, poprzez swojego partnera ABRADIO zapewni niezawodną łączność cyfrową Kenwood NEXEDGE w Górnośląskim Przedsiębiorstwie Wodociągów. Komunikację cyfrową zapewniają radiotelefony z serii NX-3000 oraz NX-5000 pracujące w oparciu o cyfrowy protokół NXDN. Zapisy SIWZ wymagały, aby dostarczony sprzęt mógł współpracować z systemem łączności Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

W województwie śląskim wdrożono cyfryzację systemu łączności radiowej Wojewody Śląskiego w oparciu o trankingowy system łączności firmy Kenwood NEXEDGE, który swym zasięgiem obejmuje praktycznie całe województwo. W chwili obecnej w systemie radiowym pracuje 19 stacji przemiennikowych, a w każdym momencie istnieje możliwość jego dalszej rozbudowy, o kolejne stacje przemiennikowe. Jednocześnie sprzęt wykorzystywany jako urządzenia końcowe (radiotelefony bazowe i mobilne) oprócz możliwości pracy trankingowej ma możliwość pracy w systemie analogowym i cyfrowym konwencjonalnym w zakresie częstotliwości od 136 do 174 MHz.

Trankingowa sieć łączności cyfrowej Wojewody Śląskiego zapewnia łączność także dla Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego ŚUW w Katowicach oraz Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.

Od 130 lat na Śląsku istnieje zbiorowy system zaopatrzenia w wodę, który dostarcza wodę dla ludności i przemysłu regionu.Obecnie system charakteryzuje się: wysoko sprawnymi urządzeniami do uzdatniania wody, siecią rurociągów umożliwiających przerzut wody pomiędzy poszczególnymi rejonami aglomeracji, możliwościami magazynowania wody i wyrównywania jej rozbiorów poprzez zbiorniki sieciowe, rezerwami produkcyjnymi umożliwiającymi dostawy wody nawet w przypadku wystąpienia awarii któregoś z elementów systemu. Na system ten składają się: dwa Zakłady Uzdatniania Wody (ZUW), dziewięć Stacji Uzdatniania Wody (SUW), osiem Oddziałów Sieci Magistralnej (OSM), dziewięć kompleksów sieciowych zbiorników wyrównawczych o łącznej pojemności 374 tysiące m3, około 1000 km wodociągowej sieci magistralnej o średnicy do 1,8m. Misją Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów S.A. jest zagwarantowanie bezpieczeństwa systemu zaopatrzenia w wodę obszaru Górnego Śląska, Zagłębia, Podbeskidzia i Zachodniej Małopolski.

Dostawcą sprzętu była firma ABRADIO, działająca w autoryzowanej sieci sprzedaży Elektrit – polskiego dystrybutora JVCKENWOOD.

Źródło: http://www.elektrit.pl/ Fot.: www.gpw.katowice.pl

JVCKENWOOD Corporation to grupa firm utworzona w 2008 roku z połączenia JVC oraz Kenwood zajmująca się ogólnoświatową produkcją sprzętu elektronicznego – elektroniki i audio samochodowego, sprzętu audio dla domu, konsumenckiego sprzętu audio, profesjonalnych kamer i projektorów, sprzętu medycznego, rozwiązań dla wojska oraz rozwiązań bezprzewodowej łączności radiowej. W skład całej grupy wchodzi jeszcze wiele mniejszych firm, które razem zatrudniają ponad 20 tysięcy osób na całym świecie, tworząc globalną markę słynącą z niebywałej jakości swoich produktów. Dystrybutorem rozwiązań komunikacji bezprzewodowej JVCKENWOOD na rynku polskim jest firma Elektrit.

O firmieElektrit Sp. z o.o.

Elektrit-logo.pngFirma Elektrit Sp. z o.o. jest autoryzowanym dystrybutorem Kenwood Corporation na rynku polskim. Główną dziedziną działalności firmy jest bezprzewodowa łączność radiowa. Firma buduje zarówno konwencjonalne sieci dyspozytorskie jak i sieci trankingowe. Ofercie firmy obejmuje szeroki asortyment radiotelefonów Kenwood jak również akcesoria do radiotelefonów przenośnych, przewoźnych i bazowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń