Jak w efektywny sposób zarządzać swoim systemem radiowym?

Hytera NMS System radiowy DMR

Sieci radiokomunikacyjne są istotnym narzędziem dla każdej firmy, dlatego ważna jest możliwość monitorowania i zarządzania nimi w każdej chwili. Nowoczesne sieci DMR oparte na protokole IP, ułatwiają administratorom sieci monitorowanie w czasie rzeczywistym oraz kontrolowanie elementów i pracujących w nich radiotelefonów.

System zarządzania siecią (NMS) Hytera umożliwia administratorom sieci konfigurowanie, monitorowanie i zarządzanie infrastrukturą, funkcjami oraz różnymi usługami sieci, w tym zarządzanie subskrybentami. Narzędzia do raportowania powiadamiają administratorów o problemach w sieci.

NMS to pakiet oprogramowania złożony z kilku modułów o wysokim poziomie automatyzacji. Oznacza to, że można go indywidualnie dostosować do wielkości i charakterystyki danej sieci. Wystarczy korzystać z potrzebnych modułów bez kupowania całego pakietu. Nowe moduły można łatwo dodać w razie potrzeby.

Upoważniony personel może zalogować się do sieci i wykonać zadania z dowolnego miejsca, korzystając ze zwykłej przeglądarki internetowej. Zdecentralizowana architektura NMS jest przeznaczona do ochrony sieci radiowych przed utratą danych oraz do optymalizacji. Funkcje sterowania o dużych możliwościach konfigurowania są rozprowadzane na bazie standardowego modelu zarządzania siecią – FCAPS (błąd, konfiguracja, administracja/księgowość, wydajność i zarządzanie bezpieczeństwem). Kluczowe funkcje aktywowane przez NMS to:

  • zarządzanie błędami
  • zarządzanie konfiguracją
  • zarządzanie subskrybentami oraz interfejs rozliczeniowy jako element zarządzania księgowością
  • zarządzanie wydajnością
  • zarządzanie bezpieczeństwem.

Menedżerowie sieci mogą monitorować skuteczność systemu radiowego oraz zmieniać parametry w razie potrzeby. Nowe oprogramowanie sprzętowe można przesłać dla przełączników, stacji bazowych i repeaterów. Możliwy jest zdalny dostęp i pobranie rejestrów wywołań. Zarządzanie flotą zostało uproszczone, ponieważ możliwe jest przeglądanie, dostęp i modyfikowanie informacji o flocie oraz subskrybentach.

Hytera system zarządzania i nadzoru NMS sieci radiowej DMR
Hytera system zarządzania i nadzoru NMS sieci radiowej DMR

Zdalne programowanie radiotelefonów

Radiotelefony można również monitorować i sterować zdalnie, co pozwala menedżerom zapobiegać nieupoważnionemu ich użyciu. System pozwala monitorować i aktywować funkcje oparte na pozycji GPS. Reaguje na powiadomienia w przypadku pozostawania radiotelefonu w jednej pozycji czy braku aktywności. Inna duża zaleta systemów DMR to programowanie bezprzewodowe (OTAP), pozwalające menedżerom na wykonywanie aktualizacji oprogramowania zdalnego. Radiotelefony można przeprogramować i aktualizować zdalnie, co oznacza, że nie trzeba ich już fizycznie dostarczać do centrali.

Menedżerowie mogą bezprzewodowo zmieniać identyfikatory, kanały i częstotliwości setek radiotelefonów w ciągu kilku sekund. Ponadto usługi zarządzania mobilnością, takie jak rejestracja/wyrejestrowanie, logowanie/wylogowanie grupowe, roaming i przekazywanie można również wykonywać zdalnie.

Bezpieczeństwo systemu DMR

Administratorzy sieci mogą zarządzać również bezpieczeństwem. System Hytera DMR obsługuje procedurę powiązania DMR w zakresie przesyłania szyfrowanego przez interfejs bezprzewodowy. Szyfrowanie mowy i danych jest możliwe za pomocą kluczy szyfrujących ARC4 40-bitowy lub AES 128-bitowy bądź 256-bitowy. Administratorowie mogą wybierać i anulować wybór przekaźników radiowych (aktywacja/dezaktywacja) oraz identyfikować użytkowników, urządzenia i aplikacje.

Źródło: Hytera Mobilfunk

RTcom logo
RTcom logo

Dystrybutorem produktów Hytera w Polsce jest firma RTcom –  www.rtcom.pl
Firma dostarcza cyfrowe systemy łączności Hytera jak i analogowe w oparciu o urządzenia HYT. RTcom jest także autoryzowanym partnerem firm Sonic Communications Ltd., TEMCO Japan, Voxtech, LeAntenne, HyTracks oraz LS

Więcej: http://www.hytera-mobilfunk.com/

Hytera logo

 Hytera Communications Corporation Ltd. jest drugim największym dostawcą urządzeń łączności profesjonalnej na świecie. Działa na rynku od 1993 roku. Hytera oferuje profesjonalne rozwiązania w technologii cyfrowej: w standardzie DMR (konwencjonalny Tier II,  trunkingowy Tier III), TETRA, PDT oraz konwencjonalnej analogowej i trunkingowej MPT1327. Hytera dostarcza także specjalizowane systemy łączności dla transportu publicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń