Ericsson przejmuje dział anten i filtrów Kathreina

Ericsson-kathrein-antena-fuzja-www

Kathrein sprzedaje Ericssonowi dział anten i filtrów.Przychody tego działu za 2018 rok wyniosły około 270 mln EUR, z wyłączeniem obrotów z Ericssonem. Zamknięcie transakcji przewidziane jest na trzeci kwartał 2019 roku. Warunki finansowe przejęcia nie zostały podane do wiadomości publicznej.

Przejmowany przez Ericssona dział Kathreina zatrudnia ok. 4 tys. osób, która zajmują się R&D, produkcją i sprzedażą. Kathrein jest wiodącym specjalistą w technologiach komunikacyjnych, posiadającym unikalne know-how, które pozwala na oferowanie produktów w obszarach komunikacji ruchomej (m.in. TETRA, PMR, GSM/UMTS/LTE), systemów wewnątrz budynkowej dystrybucji sygnału radiowego, sici HFC oraz systemów radiodyfuzji naziemnej.

Przejęcie ma wzmocnić kompetencje i portfolio produktów oferowanych przez dział systemów radiowych Ericssona, w tym dla sieci 5G. Kathrein informuje, że sprzedaż działu Ericssonowi, który jest wieloletnim klientem niemieckiej spółki, to efekt przeglądu opcji strategicznych i rosnącej konkurencji na rynku komunikacji mobilnej.

Niemiecki Kathrein, który jest firmą rodzinną, jest czołowym światowym producentem anten wykorzystywanych przez operatorów komórkowych. Produkuje też anteny do odbioru satelitarnych programów telewizyjnych i radiowych, anteny nadawcze telewizji cyfrowej, anteny dla systemów do komunikacji i nawigacji lotniczej, a także dla systemów łączności specjalnej takich jak TETRA.

Kathrein powstał w 1919 roku, a główna siedziba firmy znajduje się w Rosenheim, w Niemczech. Producent anten i filtrów Kathrein dysponuje mocnym działem badawczo-rozwojowym. Dlatego, jak podkreśla Ericsson w komunikacie, dzięki temu przejęciu szwedzka firma poszerzy portfolio oferowanych produktów, ale także zwiększy kompetencje w zakresie rozwoju zaawansowanych produktów z obszaru sieci radiowych, w szczególności aktywnych i pasywnych anten. Ericsson zwraca uwagę, że jest to niezwykle istotny sektor w kontekście wprowadzania sieci 5G.

Źródło: https://www.rrmediagroup.com Fot: Ericsson.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń