Elvys doposaża PSP Kielce w system dyspozytorski

kielce-straz-pozarna-centrum-kryzysowe.jpg

FirmyELVYS oraz ITco realizują projekt w ramach programu “Poprawa łączności w jednostkach Państwowej Straży Pożarnej województwa świętokrzyskiego za pomocą systemu lokalizacji pojazdów i transmisji danych.”

Trzon systemu radiokomunikacyjnego będzie stanowić system Multikom 2 wyposażony w wiele kart interfejsowych m.in. do systemów TETRA, EDACS, MPT1327, DMR MOTOTRBO, sieci ISDN (2B+D) oraz GSM.

System dyspozytorski zintegruje w jednej platformie sprzętowej obecnie dostępne środki łączności telefonicznej i radiowej, a w przyszłości telefonię komórkową i inne środki łączności wykorzystywane przez służby ratownicze.

Konsorcjum zwycięskich firm dostarczy m.in. modułowy serwer komunikacyjny Multikom wraz z modułami dodatkowymi, dwie konsole dyspozytorskie, przemiennik DMR MOTOTRBO DR3000, 25 radiotelefonów stacjonarnych i 4 przenośne oraz system rejestracji korespondencji. Wykonawcy będą musieli rozbudować system na samochodzie dowodzenia i łączności KS PSP (SDŁ) będący “Mobilnym Centrum Zarządzania Systemem Lokalizacji Pojazdów”.

W części informatycznej zamówienia dostarczony zostanie serwer, routery oraz 19 tabletów, które znacząco rozszerzą możliwości jakie daje system lokalizacji pojazdów. Dowódca na miejscu akcji ratowniczo-gaśniczej wykorzystując tablet wyposażony w modem 3G poprzez stronę internetową będzie miał dostęp do mapy lokalizacji pojazdów.

Trzeba przyznać, że zakres projektu jest bardzo szeroki a jego innowacyjność zasługuje na uznanie. Wartość realizowanego projektu to 748 620,36 zł brutto.

Źródło i fot: straz.kielce.pl

O firmie Elvys (www.elvys.sk/pl)

Elvys logo

Słowacka spółka Elvys od swojego powstania w roku 1991 zajmuje się wyłącznie rozwojem i produkcją profesjonalnych systemów radiowo-komunikacyjnych do zastosowań o znaczeniu krytycznym. Specjalizuje się w kompleksowych rozwiązaniach komunikacyjnych dla stanowisk dyspozytorskich, łączeniu niejednorodnych sieci komunikacyjnych, budowaniu oddalonego dostępu do kanałów radiowych i ich integracji w jedną platformę jednorodną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń