Dziś rozpoczęła się Krajowa Konferencja Radiokomunikacji, Radiofonii i Telewizji KKRRiT 2016 w Krakowie

Krajowa-Konferencja-Radiokomunikacji-Radiofonii-i-Telewizji-KKRRiT-2016-Krakow

Dziś rozpoczęła się Krajowa Konferencja Radiokomunikacji, Radiofonii i Telewizji KKRRiT 2016 w Krakowie.Konferencja KKRRiT jest szesnastym spotkaniem naukowców, specjalistów z dziedziny techniki i gospodarki, pracowników firm telekomunikacyjnych i teleinformatycznych, a także doktorantów i studentów, realizujących prace badawcze i naukowe w dziedzinie radiokomunikacji, radiofonii i telewizji. Tegorocznymi sponsorami spotkania są m.in. AKSEL i NOKIA (Sponsorzy Złoci) oraz wystawcy: National Instruments, Rohde&Schwarz oraz inni. Głównym organizatorem KKRRiT 2016 jest Katedra Telekomunikacji Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Przez ostatnie kilkanaście lat spotkania, organizowane w formule konferencji zmieniającej corocznie miejsce obrad, odbywały się w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie oraz ostatnio także Łodzi. W roku 2016 miejscem prezentacji najnowszych osiągnięć i wymiany doświadczeń jest ponownie Kraków. W ciągu ostatnich kilkunastu lat konferencja KKRRiT zyskała aprobatę szerokiego grona pracowników nauki, projektantów, producentów, operatorów i użytkowników sprzętu radiokomunikacyjnego. Konferencja ta stanowi znakomite miejsce do prezentacji wyników realizowanych badań i prac naukowych – również przez studentów, doktorantów oraz młodych pracowników firm telekomunikacyjnych.

W programie konferencji przewidywane są referaty plenarne poświęcone aspektom technicznym i ekonomicznym systemów radiokomunikacyjnych, sieciom bezprzewodowym, telewizji i radiofonii cyfrowej, a także innym współczesnym i przyszłościowym sieciom i usługom, w tym również zaawansowanym usługom multimedialnym. Przewidziany jest panel dyskusyjny p.t.: „Światowa Konferencja Radiokomunikacyjna WRC-15: konsekwencje dla polskiej gospodarki, obronności i kultury”.

Cele konferencji:

  • Przedstawienie najnowszych osiągnięć naukowych i technicznych w zakresie radiokomunikacji, radiofonii i telewizji.
  • Prezentacja współczesnych trendów rozwojowych i zagadnień normalizacyjnych związanych z wdrożeniami nowoczesnych technik i rozwiązań w radiokomunikacji ruchomej, stacjonarnej oraz radiofonii i telewizji w Polsce i na świecie.
  • Integracja i pogłębienie kontaktów środowiska akademickiego, naukowo-badawczego, przemysłowego i operatorskiego.
  • Wymiana doświadczeń producentów, dostawców sprzętu i usług, operatorów sieci, jednostek łączności administracji centralnej i lokalnej ze środowiskiem akademickim i naukowo-badawczym.

Więcej o konferencji na stronie: http://kkrrit2016.kt.agh.edu.pl/

Przy okazji przypominamy, że Konferencja i Wystawa Radiokomunikacji Profesjonalnej RadioEXPO 2016 odbędzie się już 6 października 2016 r. w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń