DMR firmy Hytera w czeskiej straży miejskiej

Dyspozytorka czeskiej straży miejskiej z radiotelefonem Hytera

Czeska straż miejska z miast Břeclav, Znojmo i Blansko (kraj południowomorawski) od zeszłego roku korzysta z łączności radiowej DMR Tier II firmy Hytera. Dostawy sprzętu i wsparcie techniczne realizuje DCom, czeski partner Hytery.

Strażnicy miejscy z Moraw Południowych pracują w sieci radiowej opartej o przemienniki RD895 i mają do dyspozycji 60 ręcznych radiotelefonów PD785G oraz 14 przewoźnych MD785G. Wszystkie terminale posiadają wbudowane odbiorniki GPS wykorzystywane do lokalizacji funkcjonariuszy w terenie. Możliwość pracy w modulacji analogowej FM umożliwia strażnikom miejskim współdziałanie z lokalną strażą pożarną. W Břeclaviu w ramach sieci DMR swoje wydzielone grupy rozmówne posiada także rada bezpieczeństwa miasta i sztab kryzysowy.

System łączności radiowej firmy Hytera oferuje funkcjonariuszom m.in. szyfrowanie łączności algorytmem AES z kluczem 256-bitowym, możliwość wysyłania wiadomości tekstowych i statusów, rejestrację całości korespondencji głosowej i tekstowej oraz blokowanie zagubionych/skradzonych radiotelefonów.

Stanislav Hrdlička, komendant straży miejskiej z Břeclava, powiedział: „W porównaniu do sprzętu, którego używaliśmy wcześniej — radiotelefonów analogowych czy telefonów komórkowych — nowe radiotelfony DMR oferują znacznie więcej użytecznych funkcji wspomagających nas w codziennej pracy. Dla przykładu, kiedy współpracujemy z jednostkami straży pożarnej, możemy przełączyć się w tryb analogowy aby móc się z nimi skontaktować”.


Źródło: www.hytera-mobilfunk.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń