Czeski Nordic Telecom uruchamia komunikację krytyczną LTE w paśmie 420 MHz

Nokia-Mission-Critical-Communication-Nordic-Telecom-Chech

Czeski operator Nordic Telecom wykorzystując dostarczone przez Nokięsprzęt i rozwiązaniauruchomił pierwszą na świecie sieć LTEw paśmie 410-430 MHz dedykowaną komunikację krytyczną dla służb (ang. MCC Mission Critical Communication).

Jak twierdzi fiński producent sprzętu telekomunikacyjnego, czeski operator będzie w stanie oferować szerokopasmowe usługi związane z bezpieczeństwem publicznym i pomocą w wypadku katastrof. Dostarczony przez firmę Nokię sprzęt i rozwiązania umożliwiają transmisję danych, a także połączenia głosowe, w tym grupowe.

Nokia wdroży rozwiązanie sieci radiowej LTE, technologię sieci IP, technologię DDM (ang. Dense Wavelength Division Multiplex) i zainstaluje rozwiązania aplikacji MCPTT (Mission Critical Push to Talk).

Jan Cornej, menedżer inwestycyjny w Nordic Telecom, powiedział: „Jako pionier w tej dziedzinie, cieszymy się, że uda nam się udowodnić na rynku, że nowoczesne i nowej generacji usługi MCC mogą być świadczone w sieci LTE. Z przyjemnością informujemy o naszej współpracy z firmą Nokia, która zapewnia nam całkowicie bezpieczne i przyszłościowe rozwiązanie, dedykowany zespół lokalny, doradztwo techniczne i profesjonalne usługi. ”

Ales Vozenilek, szef Nokia w Czechach powiedział: „Najwyższa pojemność i przepustowość LTE pozwala służbom bezpieczeństwa publicznego na wykorzystanie aplikacji, takich jak wideo, aby być lepiej poinformowanym i działać szybciej. Zaawansowane mechanizmy ustalania priorytetów zapewniają dostępność usług o znaczeniu krytycznym i nasze rozwiązanie umożliwi teraz nowy segment usług na rynku, otwierając nową współpracę w ekosystemie krytycznych sieci komunikacyjnych. ”

Nordic Telecom świadczy usługi z wykorzystaniem pasma 420 MGz i 3,7 GHz dla ponad 100 tys. klientów. Działa także jako MVNO w czeskich sieciach T-Mobile i O2. Wykorzystując usługi hurtowe dostarczane przez CETIN, operatora infrastruktury wydzielonego z O2 Czech Republic, czeskiego operatora zasiedziałego, oferuje również stacjonarny dostęp do internetu w technologii xDSL.

Źródło: https://www.telko.in, https://www.nokia.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń