BOR zakupił telefony satelitarne IRIDIUM

Irydium-telefon-satelitarny.jpg

Biuro Ochrony Rządu zakupiło właśnie zestaw pięciu satelitarnych radiotelefonów IRIDIUM. Oprócz telefonów Biuro zamierzało zakupić 30 zestawów ochronników słuchu z możliwością współpracy z radiotelefonami Motorola GP-340/360 oraz Kenwood NX-200. Niestety tę część przetargu unieważniono, ze względu na fakt, iż najkorzystniejsza oferta przewyższała kwotę, którą zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

System satelitarny Iridium daje możliwość nawiązania kontaktu z dowolnej lokalizacji na świecie. Wynika to z architektury systemu, opartej na kilkudziesięciu nisko-orbitalnych satelitach krążących wokół Ziemi. Jest to koncepcja odmienna w stosunku do systemów opartych na satelitach geostacjonarnych, zapewniających niepełne pokrycie obszaru globu (bez obszarów o szerokości geograficznej przekraczającej 70 stopni).

Telefony dostarczy firma TTcomm S.A. z Mińska Mazowieckiego, która zdobyła 100 pkt. w konkursie, składając ofertę na kwotę 80 198,10 zł. Druga oferta, złożona przez firmę KenBIT Sp. j. była droższa i zdobyła 77,69 pkt.

Źródło: bor.gov.pl, fot. iridium.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń