Żołnierze będą się uczyć radiokomunikacji przez Internet

zolnierz-podczas-szkolenia-e-learning

W Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu rusza pilotażowy program nauki na odległość — donosi portal polska-zbrojna.pl. Jako pierwsi z tej możliwości skorzystają żołnierze obsługujący wozy dowodzenia i łączności. Dzięki takiej formie nauki szkolenie będzie tańsze, a słuchacze będą mogli w dowolnym czasie i miejscu uczestniczyć w kursie.

Pilotażowy kurs związany z obsługą wozów dowodzenia, w tym radiostacji, rozpocznie w przyszłym tygodniu 26 żołnierzy m.in. z Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych i Żandarmerii Wojskowej. Szkolenie będzie się składać z dwóch etapów. Pierwszy, pięciodniowy, odbędzie się na podstawie e-learningu. W praktyce więc słuchacze będą uczestniczyć w kursie, siedząc np. przy własnym biurku w pracy lub w domu. Wystarczy im do tego dostęp do Internetu. Logując się na platformę e-learningową będą mogli korzystać z poszczególnych zasobów dydaktycznych i sprawdzić swoją wiedzę. W dowolnym czasie i miejscu będą też mogli się komunikować z innymi studentami lub z nauczycielem – mówi ppłk Pakuła.

Jednak, jak podkreśla pułkownik, w ciągu pierwszych pięciu dniu kursu nie zabraknie też elementów praktycznych. – Każdy ze słuchaczy będzie miał w swojej jednostce dostęp do radiostacji RRC 9200/9210. Dzięki np. filmom będą mogli już na tym etapie nauczyć się podstaw obsługi radiostacji, zdobędą podstawowe wiadomości z radiokomunikacji i zasad prowadzenia korespondencji radiowej – tłumaczy oficer z Centrum.

Wykładowcy podkreślają, że nauka na odległość, choć nigdy nie zastąpi tradycyjnych metod nauczania, jest wspaniałym uzupełnieniem edukacji. – Pozwala oszczędzić czas, pieniądze, ponadto jest wygodna i dla słuchaczy i dla wykładowców. Specyfika naszej jednostki polega jednak na tym, że prowadzimy kursy praktycznej obsługi sprzętu. Dlatego też zorganizowanie całego szkolenia metodą „na odległość” nie byłoby możliwe – wyjaśnia oficer z Zegrza.

Źródło i fot: polska-zbrojna.eu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń