Wojsko kupuje cyfrowe systemy łączności

ruchomy-wezel-cyfrowej-lacznosci-transbit

Inspektorat Uzbrojenia ogłosił rozpoczęcie negocjacji z konsorcjum w składzie Wojskowe Zakłady Łączności nr 1 i spółka Transbit, dotyczących pozyskania dziewięciu Ruchomych Węzłów Łączności Cyfrowej RWŁC-10/T na nowym podwoziu Jelcza 422.32. Szacowana wartość kontraktu to 23,9 mln zł.

Sprzęt tego typu przeznaczony jest do tworzenia sieci teleinformatycznych, między innymi systemu cyfrowej łączności radioliniowo-przewodowej „STORCZYK”. Istotnymi jego elementami są Ruchome Węzły Łączności Cyfrowej RWŁC-10/T, które współpracują z Węzłowymi Wozami Kablowymi WWK-10/C. W sierpniu Zakład Doskonalenia Zawodowego w Krakowie otrzymał kontrakt na dziewiętnaście pojazdów WWK-10/C. Obecnie rozpoczęte negocjacje mają na celu pozyskanie kolejnych wozów RWŁC-10/T, które zbazowane będą na nowym podwoziu.

Ruchomy Węzeł Łączności Cyfrowej RWŁC-10/T stanowi mobilne centrum telekomunikacyjne, wyposażone w wariancie standardowym w trzy radiolinie o zasięgu 50 km i przepustowości 34 Mb/s. Interfejsy burtowe umożliwiają też połączenie RWŁC-10/T z sieciami łączności przewodowej przez trakty cyfrowe lub łącza pakietowe. Pojazdy tego typu były wykorzystywane przez Wojsko Polskie nie tylko w kraju, ale też podczas misji zagranicznych.

Źródło: Defence24.pl Fot. 11bdow.wp.mil.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń